« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alper transferi birkaç güne biter"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşmanın futbol adına güzel bir maç olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ersun Yanal, 2-0 yenildikleri karşılaşma sonrasında katıldığı basın toplantısında, Beşiktaş'ı aldığı galibiyet nedeniyle kutlarken, “Maç içinde top bize geçtikten sonra rakibe çabuk verdik. Gol yedikten sonra risk almaya başlamıştık ve son dakikada bu riskin arkasından skor 2-0 oldu. Top bizdeyken daha iyi oynamalıyız. Orta alan ve hücum oyuncularının biraz daha oyun içinde olması gerekiyor. Rakibi kutluyorum keyifli bir maçtı. Futbol adına güzel bir maç oldu” ifadelerini kullandı.

Uzun bir aradan sonra teknik direktör olarak sahaya çıkmasıyla ilgili olarak da, “Alanın içinde olmak inanılmaz keyifli, güzel bir atmosfer vardı. Maç adına güzel bir başlangıç yaptık ama skor adına değil. Eskişehirspor'un daha iyi sonuçlar alacağına inanıyorum” dedi.

Skor üretmekte sıkıntı yaşadıklarını anlatan Yanal, “15 gol atmışız. Bunların 7 tanesi de 2 maçta. Skor olarak biraz sıkıntılı gibi gözüküyor. Bunu aşmak lazım. Bu takım zor da olsa maç kazanır. Biz iyi bir takımız, zaman içinde herkes bunu görecek” şeklinde konuştu.

-Alper Potuk'un durumu-

Fenerbahçe'ye transferi gündemde olan Alper Potuk ile ilgili bir soruya Yanal, “Alper, Fenerbahçe ile görüşme halinde. Kulüpler arasında bir problem yok. Bu işin neden uzadığını bilmiyorum ama birkaç gün içinde biter sanırım” diye yanıt verdi.

Yanal, transfer konusundaki bir soru üzerine de, şunları söyledi:
“Transfer konusunda çok kısa bir süre var. 1 ayda 9 maç oynayacağız. Bugün transfer yapıp, oyuncuları hazırlayıp performans yapmak kolay değil. Dengeli ve planlı gitmeliyiz. Ligi ve bizi tanıyan oyunculardan tercih etmeliyiz. Bir de herkesin yaşadığı ekonomik sorun var. Planlı olmalıyız. 2 transfer yaptık, belki 1 tane daha olur mu bilemiyorum.”

-Ivesa: Beşiktaş daha iyi oynadı-

Eskişehirspor kalecisi Vanja İvesa ise bu akşam Beşiktaş'ın kendilerinden daha iyi oynadığını söyledi.

İstanbul deplasmanından puanla ayrılmak istediklerini kaydeden Ivesa, “Maçın geneline baktığımızda Beşiktaş daha iyi oynayan taraftı, bu nedenle kendilerini kutluyorum” dedi.

-Koray'dan Ersun Yanal'a övgü-

Eskişehirsporlu futbolcu Koray Arslan ise Beşiktaş'ın ilk yarıda iyi oynadığını ve pozisyonlar bulduğunu, ikinci yarıda ise oyunu dengelediklerini belirterek, “Ancak duran toptan yediğimiz gol oyunun akışını değiştirdi. Sezgin'in sakatlanması sonrası orta sahadan bir arkadaşı o bölgeye aldık. Sonra bir gol daha yedik. Bu golden önce faul var mı yok mu bilmiyorum. Beşiktaş'a karşı kaybettik. İyi çalışıp, 1 ay içinde oynayacağımız zorlu maçlardan iyi sonuçlarla ayrılmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor'da göreve yeni başlayan teknik direktör Ersun Yanal'a da övgüde bulunan Koray, “Skibbe ile iyi bir başarı yakaladık ama doğruyu söylemek gerekirse şans da bizim yanımızdaydı. Ersun hoca ile bambaşka bir sistemde oynuyoruz. 20'li yaşlarda Ersun hoca ile çalışmış olsaydım milli takımın değişmez oyuncusu olurdum” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz