« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alper bugün Fenerli oluyor

Sarı lacivertli kulübün, Eskişehirsporlu futbolcuya yıllık 750 bin dolar artı maç başı 10 bin dolar karşılığında imza attırması bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE ile Alper Potuk arasında konusunda yaşanan anlaşmazlık, iki tarafın yumuşamasıyla çözülme yoluna girdi. Son anda bir aksilik olmadığı taktirde genç futbolcu bugün sözleşme imzalayacak.

Sarı lacivertli kulüp, Alper’in bonservisi için Eskişehirspor ile 5 milyon Euro karşılığında anlaşmaya varmasına rağmen, futbolcuyu para konusunda ikna edemediği için transferi bitirememişti. Fenerbahçe’den yılda 1.5 milyon Euro isteyen genç futbolcu, olumsuz cevap verilmesi üzerine görüşmeleri yarıda bırakıp Eskişehir’e dönmüştü. Burada, yakınlarıyla yaptığı görüşmeler sonrası tutumunu yumuşatan Alper, yıllık 750 bin dolar artı maç başı 10 bin dolara inerken, sarı lacivertliler de tekliflerini 700 bin dolar artı 10 bin dolara yükseltti. Taraflar bugün İstanbul’da son kez bir araya gelerek, orta noktada buluşmaya çalışacak. Ancak, transferde kararlı olan Fenerbahçe yöneticileri, aradaki 50 bin dolarlık farkı ödeyip, futbolcuya imza attıracak...

 


Bunları da Beğenebilirsiniz