« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alpay'la gurur duydum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olaylı Beşiktaş-G.Antep maçının hakemi Ali Uluyol, K.İrlanda maçında sergilediği güzel performans sonrası Alpay'a kırgınlığının kalmadığını, ancak suçluların da cezasız kalmaması gerektiğini söyledi.

<ı>Cezasız kalmamalı

Beşiktaşlı Alpay'ın K.İrlanda maçında sergilediği futbol, kendisine G.Antep maçında kırmızı kart gösteren ve hakeret ettiği gerekçesiyle mahkemeye veren hakem Ali Uluyol'u biraz olsun yumuşattı. Uluyol, ‘‘Milli maçta sergilediği güzel performans sonrası, Alpay'a eski kırgınlığım kalmadı. Yine de suçluların, cezasız kalmamasından yanayım’’ dedi.

<ı>Vekalet verdim

Uluyol, Alpay'ın yaptığı hoş olmayan davranış ve sözlerin, sadece kendisine değil; 8 bin kişilik hakem ailesine yönelik olduğunu söyledi. Alpay'ı Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği adına yargı önüne davet edeceklerini belirten Uluyol, ‘‘Bu konuda dernek başkanımız Serdar Çakır'a vekalet verdim. Dernek yönetim kurulumuzun vereceği karara göre hareket edeceğiz’’ dedi.

<ı>Ders almalı

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun af çıkarmasının önemli olmadığını ifade eden Ali Uluyol, asıl kamuoyunun vicdanında suçluların affedilmesi gerektiğini söyledi. Uluyol son olarak,‘‘Affetmek önemli değil, önemli olan hatalardan ders alınması ve onların tekrarlanmamasıdır’’ diye konuştu.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler