« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alpay: Şeriatın kestiği parmak acımaz

FIFA Disiplin Komitesi’nin olaylı Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili 2 gün sürecek duruşmalı toplantısı İsviçre’nin Zürih kentinde sürerken, Alpay Özalan ile Federasyon Dış ilişkiler Sorumlusu Süheyl Önen FIFA Genel Merkezi’nde yaklaşık 2 saat ifade verdi. Alpay ifade sonrası Genel Sekreter Lütfi Arıboğan ile birlikte yaptığı açıklamada, "Cezama razıyım, şeriatın kestiği parmak acımaz" dedi.

Zafer ATAMER - Ali AYDIN / ZÜRİH(DHA)
SON GÜNCELLEME
Alpay, şunları söyledi: "Vermiş olduğumuz ifadeler vardı. Aynı ifadeleri yeniden verdik. İş artık karar aşamasına geldiği için, ifademizde bir değişiklik olup olmadığını sordular. Biz de ifademizin aynı olduğunu söyledik. Nasıl bir ceza verileceğini bilmiyorum. Ne ceza gelirse razıyım. Orada bana yakışmayan bir görüntü var. Tekme attığım görüntü var. Tabii ki ceza alacağım. Zaten arkadaştan özür de diledim, şu anda da takım arkadaşım zaten. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Ne ceza verilirse razıyız"

Alpay, "Türkiye-İsviçre maçına döndükçe ne hatırlayacaksın? sorusuna ise, "Maçı kazanamamanın pişmanlığı var. Geriye dönüp baktığımda -keşke kazansaydık- diyeceğim" cevabını verdi. Milli futbolcu bir gazetecinin "sana 6 ay hak mahrumiyeti verilebilir" lafı üzerine ise "Adam öldürmedik, maç yaptık o kadar...O kadar ceza geleceğini zannetmiyorum" dedi.

ARIBOĞAN:  EN BAŞINDAN BERİ FIFA’DAN SICAK YAKLAŞIMLAR ALDIK

TFF Genel Sekreteri Lütfi Arıboğan ise "Bugün oyuncularımızın görüşmeleri var. Alpay görüşmesini bitirdi. Öğleden sonra Emre ve Serkan görüşecek. Yarın sabah ise Federasyon görüşmesi var. Ardından da karar aşamasına gelinecek. En mantıklısı sonucu beklemek. En başından beri FİFA’dan sıcak yaklaşımlar aldık. Son derece iyi ilişkilerimiz var FİFA ile. Herhangi bir problem yok" şeklinde konuştu.

Arıboğan Mehmet Özdilek’in tekrar çağırılmadığını belirtirken, Hamit’in ise Çarşamba günü maçı olduğunu ileri sürerek, ifade vermesi gerekiyorsa bunu yazılı olarak yapabileceğini FIFA Disiplin Komitesine bildirdiğini ifade etti.

ÇOPUROĞLU:  OYUNCULARIMIZIN TEKME ATMADIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM

Avukat Ayhan Çopuroğlu ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada ifade veren futbolcuların yeniden ifade verdiğini yani son sözlerini söylediklerini dile getirerek "Malum son söz savunmanındır. Savunma da son sözünü söyledi. İnşallah herşeyin hayırlısı olur. Ne söylersem spekülasyon olur. Yarın akşamı bekleyelim ve görelim. Ben Alpay, Serkan ve Emre’nin avukatıyım. Bu oyuncuların Grichting’e tekme atmadığını söyleyebilirim. Serkan böyle bir şey yapmadığını söyledi. Kimin vurduğunu bilmiyorum" diye konuştu.

KARAR YARIN AÇIKLANACAK

Bu arada FIFA'nın kararının yarın açıklanması beklenirken, Disiplin Kurulu'nun yaptığı son sorgulamalardan ve yapılan açıklamalardan sonra sızan bilgilere göre, Türkiye'nin saha kapatma cezası alabileceği dile getirilmeye başlandı. Öte yandan, Serkan'ın ceza alıp almayacağının ise Hamit Altıntop ile yüzleştirilmesinden ve ifadesinin değerlendirilmesinden sonra netleşeceği belirtildi.

Futbol Federasyonu'nun, FIFA Disiplin Komitesi'nin kararını açıklamasından sonra verilen kararı temyiz etme hakkı bulunuyor.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz