« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alpay isyan etti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aston Villa'nın savunmadaki sigortası, ‘‘Vlaoviç'i düşürmediğim için Fair Play ödülü aldım ama beni vatan haini ilan ettiler. Beni eleştirienler Di Canio'nun davranışını alkışlıyor. Demek ki doğruyu ben yaptım, yanlışı, beni eleştirenler’’ dedi.

İNGİLTERE’DE MUTLU

Alpay Özalan, Birmingham'daki yaşantısında ailesine daha çok zaman ayırıyor. Eşi Cansel, kendi adını taşıyan oğlu Alpay ve kızı Öykü ile sık sık gezintiye çıkan Alpay, ‘‘Türkiye özleminin dışında hiçbir sorunumuz yok’’ dedi.

MACERAYA DEVAM

Aston Villa'daki temsilcimiz Alpay Özalan, İngiltere'deki futbol macerasından oldukça memnun. Premier Lig'e Türkiye'den giden ilk ve tek futbolcu unvanını elinde bulunduran Alpay, ‘‘Bu onura layık olmak ve Türkiye'yi temsil etmek için ne gerekiyorsa yapıyorum’’ dedi.

Takımının İngiltere Ligi'nde önemli bir seyirci potansiyeli bulunduğuna dikkat çeken Alpay, ‘‘Taraftar ile çok iyi bir uyum içindeyim. Eşim ve çocuklarımla huzurumuz yerinde. Tek sıkıntımız Türkiye özlemi. Bunu da telefon, internet yoluyla çözmeye çalışıyoruz’’ diye konuştu.

İngiltere Ligi'nde yaşanan bir Fair Play olayının Türk basınında da büyük yankı uyandırmasından sevinç duyduğuna temas eden Alpay sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Di Canio'nun davranışını alkışlayanlar, beni vatan haini ilan ettiler. Hala Hırvatistan maçı konuşuluyor.

Vlaoviç'i gole giderken düşürmediğim için uluslararası Fair Play ödülü aldım. Demek ki doğruyu ben yapmışım. Ama bazı çevreler olayı çarpıttı ve vatan hainliğine taşıdı. O günlerde susmuştum, ama şimdi zamanı gelmişken bu konudaki düşüncelerimi söylemeliyim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz