« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alpay İsviçrelilerden özür diledi

Kadıköy'deki Türkiye-İsviçre maçının ardından yaşanan olaylar nedeniyle FIFA Disiplin Kurulu’na sevk edilen milli futbolcu Alpay Özalan İsviçre halkından özür diledi. Blick gazetesi de "Affedelim mi, affetmeyelim mi?" anketi yapıyor.

Zafer ATAMER/CENEVRE, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Formasını giydiği Köln’ün Portekiz’deki kampı sırasında İsviçre’nin Blick gazetesine röportaj veren milli futbolcu yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduğunu belirterek şunları söyledi:

‘FIFA’NIN VERECEĞİ CEZAYI ŞİMDİDEN KABUL EDİYORUM’

"16 Kasım tarihinde İstanbul’da oynadığımız o maçı hatırlamak istemiyorum, o çok talihsiz bir gündü. FIFA’nın soruşturmasına katıldığımda da çok sinirliydim, ama şimdi sağduyu ile düşününce ne kadar hatalı olduğumu anlıyor ve sizin aracılığınızla İsviçre halkından özür diliyorum. Benim İsviçrelilerle hiçbir sorunum yok, çünkü Yakın kardeşler ve Kubilay Türkyılmaz benim çok iyi arkadaşlarımdır. Hatta Fenerbahçe’de Murat Yakın’la birlikte de oynadık. FIFA’nın vereceği cezayı şimdiden kabul ediyorum. Bu tamamen benim kabahatim. Normalde çok sakin bir insanım ama maçta kendimi kaybediyorum. Bu da bana çoğu zaman zarar veriyor. Streller ile hiçbir problemim yok. Kaldı ki şu anda çok da iyi anlaşıyoruz. Bu arada İsviçre Milli Takımı tebrik eder, kendilerine 2006 Dünya Kupası’nda başarılar dilerim."

Öte yandan Blick gazetesi, Alpay’ı affetmek isteyenler ve istemeyenler diye bir anket çalışması başlattı. Okuyucuların oy kullanması için iki ayrı numara verilen kampanyadan nasıl bir sonuç çıkacağı da merak konusu oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler