« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alpay: Fener'de huzur buldum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tepkileri biliyordum

F.Bahçe forması ile çıktığı ilk ciddi maçında TSYD Kupası'nda, altı yıl formasını giydiği Beşiktaş'a karşı oynayan ve siyah beyazlı tribünlerden büyük tepki alan Alpay Özalan, ‘‘Maça çıkmadan önce alacağım tepkileri ve küfürleri biliyordum. Ama ben profesyonelim, Beşiktaş için verdiğim mücadeleyi artık Fenerbahçe için sergileyeceğim’’ dedi.

Avrupa'da alkışlanırdım

‘‘Fener'de huzuru buldum. Doğrusu geç kalmışım’’ diyen Alpay şöyle devam etti: ‘‘Avrupa'da bu tür transferler ve başarılar alkışlanır. Türkiye'de ise bunun tersi oluyor. Korkak insanlar, zayıf karakterli insanlar, arkadan veya kalabalık içinde küfür etmeyi çok daha kolay buluyorlar.’’

OĞLUM BENİM DÜNYAM

Alpay kendi adını taşıyan oğlu Alpay'sız yapamıyor. Küçükyalı'daki Denizden Restorant'da öğle yemeği yiyen Alpay, futbol yaşantısını Fenerbahçe'de noktalamakta kararlı. Yıldız futbolcu Başkan Aziz Yıldırım'ın kısa sürede bonservis problemini de çözeceğini belirterek, ‘‘Avrupa'nın en büyük kulübü ile eş değerdeki bir takımın formasını giymekten mutluluk duyuyorum’’ dedi.

F.Bahçe'de huzur buldum

Jübile yapacağım

F.Bahçe'ye bir yıllığına değil, jübile yapmaya geldiğini dile getiren Alpay, ‘‘Geçen günlerime yanıyorum’’ derken, ‘‘Arkadaşlık mükemmel. Başkanımız baba gibi. Ben Rıdvan Dilmen hayranıydım. İzmir'de Rıdvan'ı görmek uğruna polisten defalarca cop yedim. Ne mutlu bana onun çalıştırdığı takıma girdim’’ ifadesini kullandı.

Altı yıllık gecikme

‘‘G.Saray maçında TSYD Kupası'nı kaldıracağız’’ iddiasında bulunan yıldız futbolcu sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Altı yıl önce F.Bbahçe'ye gelebilirdim. Ama Beşiktaş daha hızlı davrandı. Beşiktaş'a neredeyse mecburen gittim ama hiçbir zaman formama saygısızlık etmedim. Beşiktaş'a tarihindeki en yüksek geliri getirdim. Gözüm arkada kalmadı. İçim rahat.’’

Avrupalı takımdayım

Yıllardır Avrupa hayali ile top koşturduğunu dile getiren Alpay, ‘‘Artık Avrupa'ya gitmeme gerek kalmadı. Çünkü Fenerbahçe tesisiyle, yönetimiyle tam bir Avrupa takımı. Tek bir eksiği var o da şampiyonluk. Şampiyonluğa mecburuz. Kimse kusura bakmasın, Galatasaray'ın saltanatına son vereceğiz. Bunu başaracak gücümüz var’’ dedi.

Kadıköy'de şansları yok

Eski Beşiktaşlı, yeni Fenerbahçeli Alpay Özalan sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Beşiktaş taraftarlarına teşekkür ediyorum. Acı tatlı günlerimiz oldu. Ama Fenerbahçe'de bir gerçek var, o da taraftarının dünya çapında olması. İnönü Stadı'nda 5 bin kişi ile 15 bin kişiyi susturdular. Kadıköy'de ise kimsenin şansı yok.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz