MUŞ HABERLERİ

Alparslan Üniversitesine 6 bölüm açıldı

DHA
30.03.2016 - 11:34Son Güncelleme :
DHA

Eser AYDIN / MUŞ, (DHA)- Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversiteye bu yıl 6 farklı bölüm açtıklarını söyledi.

Üniversitede akademik çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 2014-2015 öğretim yılında 9 bin 160 olan öğrenci sayısını bu yıl 9 bin 686 olduğunu bildirdi.  Rektör Prof. Dr. Polat, Alparslan Üniversitesi ile ilgili şunları anlattı:

"Fakülte, Yüksek okul ve Meslek Yüksek okullarının geliştirilmesinin yanı sıra yeni birim ve programların açılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, İlk ve Acil Yardım ile Engelli Bakımı ve son olarak Rehabilitasyon programlarının açılmasına yönelik teklif hazırlanarak Yüksek öğretim Yürütme Kuruluna verildi. Üniversitemiz tarafından yapılan bu teklif, Yüksek öğretim Yürütme Kurulu’nda kabul edildi. Alınan bu kararla, açılacak olan bu programlarla, Türkiye’de sağlık sektöründe artan nitelikli ara eleman ihtiyacı çerçevesinde hem sağlık sektöründe kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması hem de bölgemiz gençlerinin istihdamına yönelik katkı sunulması hedeflenilmektedir."

(FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Alparslan Üniversitesine 6 bölüm açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alparslan Üniversitesine 6 bölüm açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı