Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alp Yalman resmen aday

Galatasaray Kulübü'nün 25 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi adaylığını resmi olarak açıklayan ilk isim, eski başkanlardan Alp Yalman oldu. Alp Yalman, Divan Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bugüne kadar neden beklediğini de açıklayan Yalman, Galatasaray'a başkan olacak insanın, bu kararını Mali Kongre'nin sonuçlarını bekleyerek vermemesi gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti: “Mali Kongre'de, 'Mali durumuna göre aday olurum ya da olmam' diye bir endişeyi adaylar taşımamalı. Galatasaray Başkanlığı'na talip olacak tüm arkadaşlar, sorunlara çözüm arayıp, en iyi çözümü bulmakla yükümlüdür. Sorunun büyüklüğü küçüklüğü vereceği bu kararı etkilememelidir. Bu nedenle bugüne kadar bekledim. Bu kongreden önce ben buradayım, problemleri biliyorum, hal çarelerinin olduğuna inanıyorum, bu çareleri bulabileceğime inandığım için aday oluyorum.”

'YOLA ÇIKTIK DÖNMEK YOK'

Alp Yalman, 4 yıl önceki seçimde adaylıktan vazgeçmediğini, sadece başka arkadaşlarla beraber olmayı tercih ettiğini anlatarak, “Burada benim hırsım, bu koltuğa oturmak değil. Allah'a çok şükür Galatasaray'da uzun zaman hizmet verme imkanı buldum ama artık Galatasaray'ın içinde bulunduğu bu durum, hakikaten hem birleştirici, hem ciddi tedbirlerin alınması gerektiği bir durum. Ben de buna inandığım için buradayım. Yola çıktık, mevcut şartlar içinde geriye dönmek yok” ifadelerini kullandı.

Seçimde birkaç adayın çıkmasının kaos oluşturmayacağını da vurgulayan Yalman,  doğru yönetimin seçilmemesi halinde kaosun süreceğini iddia etti.

'DURUM MALUM, BU SEÇİM FARKLI'

Alp Yalman, adaylık kararını alırken kendisinden genç veya yaşlı kongre üyeleriyle görüştüğünü de belirterek, “Onlarla belli fikir birliklerim var ama ben kimsenin ortak adayıyım diyemem. Böyle bir şeye yetkili değilim” dedi.  Bu seçimin başka seçimlere pek benzemediğini de vurgulayan Canaydın, Galatasaray'ın içinde olduğu durumun herkesçe malum olduğunu dile getirdi.
  
'CANAYDIN İBRA EDİLMELİ'
  
Alp Yalman, camiada “Özhan Canaydın'ı ibra etmeyelim” şeklinde söylentiler dolaştığını da ifade ederek, bu düşünce tarzının yanlış olduğunu belirtti. Özhan Canaydın'ın aday olmaması şeklinde bir düşüncesinin bulunmadığını anlatan Yalman, sözlerini şöyle tamamladı: “Özhan Canaydın aday olmak istiyorsa tabiki olur. Benim böyle bir düşüncem yok. Etrafta duyuyorum ki insanları Galatasaray Kulübü Başkanı'nı ibra etmemekle belli bir düşünceye sevk ediyorlar. Bunu doğru bulmuyorum. Özhan birilerine göre iyi idare etmemiş olabilir. Ama Özhan, parasıyla mesaisiyle iyi niyetiyle sağlığıyla elinden geleni yaptı. Ama kimse iyi niyetinden kuşkulanamaz. İyi yapmış olsaydı, Galatasaray bu durumda olmayabilirdi. Ama kimse Özhan'ı Galatasaray'ın 100 yıllık tarihinde benim hatırlamadığım bir durumda karşı karşıya bırakamaz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler