« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alp Yalman’ın kare ası

Başkanlık için kolları sıvayan Yalman, Sedat Doğan, Doğan Sarıbeyoğlu, Levent Yücel ve Taner Aşkın’ı listesine aldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

25 ekim’de gerçekleştirilecek olan Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde adaylığını açıklayan Alp Yalman, liste çalışmalarının startını verdi.
Kongreye 1 ay kala Yalman yaptığı görüşmeler ile yönetim kurulu kadrosunu da şekillendirmeye başladı. Galatasaray camiası Alp Yalman’ın listesi ile ilgili sürpriz ve önemli bir iddia gündeme geldi. Ünal Aysal başkanlığındaki mevcut yönetim kurulundan istifa ederek ayrılan ve 2 dönem Aysal ile birlikte görev alan Sedat Doğan’ın, Alp Yalman’ın listesinde yer alacağı öğrenildi.

Aşkın da listede

SEDAT Doğan’ın yanı sıra Alp Yalman’ın görüşüp listesine dahil etme konusunda fikir birliğine vardığı diğer bir ismin ise yapılan Divan Kurulu toplantılarında Ünal Aysal’a en sert eleştirileri yönelten isimlerden biri olan Taner Aşkın’ın olduğu ortaya çıktı.

Duayenler de var

Adnan Polat başkanlığındaki yönetimde de görev alan Aşkın’ın da, Alp Yalman’ın listesinde yer alacağı ifade edildi. Bu iki isim dışında Galatasaray camiası içinde bilinen ve duayen isimlerden Doğan Sarıbeyoğlu ile Levent Yücel’in de, Yalman’ın ekibinde 25 Ekim’deki kongrede seçime girmeye hazırlandığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz