« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alp Yalman: Ben değişmem ama Aysal değişebilir

Galatasaray Başkanlığı'na adaylığını koyan Alp Yalman, Ünal Aysal'ın "Herhalde aday değilim" şeklindeki sözlerine dikkat çekip, "Bu, gelişmelere göre kararını revize edeceği anlamına gelebilir" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Alp Yalman, Ünal Aysal'ın başkanlığa aday olup olmamasının kendisini ilgilendirmediğini söyledi. Yalman, "Benim adaylığım kendi özgür irademle vereceğim bir karardır. Bir başkasının kararına bağlı değildir. Kendi özgür irademle kararlarımı veririm. Mevcut süreçteki söylemlere göre değişmez" açıklamasını yaptı.


ADAY OLMA İHTİMALİ VAR
Alp Yalman, "Başkan Aysal adaylığı konusunda olasılıklı ifadeler kullandı. 'Herhalde aday olmayacağım' dedi. Bu mutlak bir kararı olmadığı, her an gelişmelere göre kararını revize edeceği ve aday olacağı anlamına gelir mi?" şeklindeki soruya ise "Olabilir, fikrini değiştirebileceği anlamına gelir. Ben de mutlak bir karar olmadığı izlemini edindim. Her şey olabilir. Net olarak anlaşılmadı adaylık konusundaki kararı. Ben de hala aday olma ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. Ancak bizim olasılıklar ya da diğer gelişmelerle bağlantılı bir karar almamız söz konusu değil. Benim kararım tüm bu gelişmelerden bağımsız olarak ortaya çıkacak bir karardır" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz