Ege Haberleri

EGE

  ALOSBİ’de tapular sanayiciye geçiyor

  Hürriyet Haber
  22.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ALİAĞA’da petrokimya havzasının içinde yer alan, PETKİM ve TÜPRAŞ gibi tesisler nedeniyle hammaddeye yakınlığı, lojistik avantajları, yatırımcıya sunduğu koşullar nedeniyle özellikle kimya, demir çelik ve otomotiv sektörleri tarafından tercih edilen Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) tapu devirleri devam ediyor.

  Geçen mayıs ayında toplam 634 bin 831 metrekare sanayi parseli için 42 tapu, sanayicilere devredildi. Bölgede toplam 83 firmanın tapu sahibi olmasıyla, toplam 1 milyon 600 bin metrekarelik sanayi parseli, sahiplerini bulmuş oldu.

  ALOSBİ’de geçtiğimiz aylarda kimya sanayinin önde gelen kuruluşlarından Dalan Kimya 100 bin metrekare, Akdeniz Kimya 50 bin metrekare büyüklüğündeki parselinin tapusunu almıştı. Yine büyük parsellerden birinin sahibi olan Bağ Yağları yeni yatırımlarını gerçekleştirmek üzere 100 bin metrekare büyüklüğündeki parselin tapusunu aldı. 30 bin metrekare büyüklüğündeki parsellerin sahibi Tezcan Galvaniz ve Klemsan da sanayi bölgesinin büyük yatırımcıları arasında yer alıyor. Son dönemde tapularına sahip olan firmaların parselleri 5 bin ile 30 bin metrekare arasında değişiyor. ALOSBİ’de en küçük parsel 5 bin metrekareden oluşuyor. Bölge Müdürü Bülent İlktuğ, haziran ayı içerisinde de 31 yatırımcının, toplam 437 bin 484 metrekare parselin tapusunu alacağını belirtti. Bu ay Çinkom Çinko Kurşun Metal ve Sistaş Çelik Dövme Sanayi’ne devir yapıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı