« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alonso'yu yenmek çok zor

Lewis Hamilton, şampiyonluk savaşında Fernando Alonso'yu geride bırakmanın çok zor olacağını itiraf etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lewis Hamilton son üç yarışın ikisinde zafer kazanırken, Fernando Alonso hala 37 farkla pilotlar klasmanında lider konumda bulunuyor

2008 Dünya şampiyonuna göre şampiyonu, Alonso'nun son yedi yarışta göstereceği performans belirleyecek.

Hamilton yaptığı açıklamada; "Çok zor olacak. Yıl boyu inanılmaz bir istikrar ve form sergiledi. Eğer Spa'daki gibi bir sorun yaşamazsa yerini kaptırmayabilir. O hafta sonu benden hızlıydı ve kaza olmasaydı farkı daha da açabilirdi. Bence süper bir iş başardı ancak umarım biz istikrar ve performans anlamında sezonun geri kalanında daha iyi iş çıkarırız." dedi.

turkiyef1.com'un haberine göre; Lewis Hamilton ayrıca Sebastian Vettel'in de gözden kaçırılmaması gereken bir şampiyonluk adayı olduğunu belirtti.

Hamilton;  Yıl boyu çok iyi performans gösteren bir rabaları vardı. Belki son birkaç yarışta sorunlar yaşadılar ancak yine de çok güçlü olduklarını ispat ettiler. Bu hafta sonunun çok zor olacağının farkındayım. Neler olacağını bilemiyorum. Lotus ne zama kazanacak, Red Bull ne zaman hızlaır bilemiyorum. Yalnızca işime odaklanmalıyım. Gelecek hakkında ise düşünmüyorum. Beni tek ilgilendiren şey son yarışlardaki hızımızın verdiği heyecan." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz