« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alonso'nun pist hayali

Ferrari pilotu Fernando Alonso, İspanya’da bir yarış pisti tasarlamanın hayalini kurduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezona lider olarak devam eden Ferrari pilotu Fernando Alonso, sosyal medya sitesi Twitter’da hayranların sorularını yanıtladı. En çok merak edilen cevapları Ferrari’nin internet sitesinde yayınlayan tecrübeli pilot, hayalinde İspanya’da kendi tasarladığı bir yarış pisti olduğunu belirtti.

turkiyef1.com'un derlediği haberde takipçilerinden gelen ‘Emekli olunca ne yapacaksın? Kendi takımımı kurmayı düşünüyor musun?’ sorusuna cevap veren Alonso; ’Neden olmasın. İlginç bir macera olurdu’ dedi. Pilotluğu bıraktıktan sonraki hayatına ilişkin bir başka soruya ise:’ Bernie Ecclestone izin verirse yakında Oviedo’da açılacak kendi tasarladığım karting pisti gibi, İspanya için gerçek bir yarış pisti tasarlamak istiyorum’ dedi.

İspanya’daki zaferini, ‘Podyumdan indiğimde şaşkına döndüm. Ana tribünde neredeyse herkes kırmızı giyinmişti. Tribünler, Ferrari, İspanya ve Asturias bölgesinin bayraklarıyla doluydu. Böylesine zor geçen bir sezonda ülkemde aldığım bu galibiyet bana daha da mutluluk verdi. İspanya’da insanlar zor günler geçiriyor. Sizlerin buraya beni desteklemeye gelmek için büyük fedakârlıklarda bulunduğunuzu biliyorum’ sözleriyle anlatan Alonso, geçirilen bu zor dönemde kendisine destek olan İspanyol hayranlarına ayrıca teşekkür etti.


İlişkili Haberler