Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alonso'nun hedefi Ferrari'yi geçmek

Renault'nun son dünya şampiyonu pilotu Fernando Alonso, İstanbul'da koşulaca Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde hedefinin, yarışı Ferrari'nin önünde bitirmek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alonso ve Renault'nun İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella İstanbul Park Pisti'ndeki padok alanında yer alan Renault Motor Evi'nde Türk basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Pilotlar sıralamasında 100 puanla lider durumda bulunan Alonso, kazanmanın güzel olduğunu, ancak öncelikle şampiyonluktaki rakipleri Ferrari'yi geçmenin önemli olduğunu kaydetti.

Yarışı 4. sırada da bitirsem, eğer Ferrari'ler arkamdaysa bu benim için iyi sonuç olur” diyen İspanyol pilot, son zamanlarda yaşadıkları lastik sorunları nedeniyle istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade etti.

İstanbul Park Pisti'nin zorlu olduğuna değinen Alonso, "Herkes 8 nolu virajı konuşuyor. Çok ünlü oldu, ancak bence son 3 viraj da oldukça önemli. Özellikle zaman kazanma açısından, iyice yavaşladığımız bu son 3 viraj önemli durumda diye düşünüyorum" dedi.

"İSTANBUL ÇOK GÜZEL BİR KENT"

İstanbul'un çok güzel bir kent olduğunu ifade eden Alonso, "Tarihi güzellikleri olan bir kent. Formula'nın burada olması çok güzel. Buraya gelmek biz pilotlar için de oldukça iyi" diye konuştu.

Renault'nun süspansiyon sistemine getirilen yasaklamayla ilgili bir soruya Alonso, "Bunun bizim için çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bir fark yapacağını da sanmıyorum" diye yanıt verdi.

"NİHAT KAHVECİ'Yİ BİLİYORUM"

Futbolla yakından ilgilendiğini anlatan Alonso, İspanya'da forma giyen Türk futbolcu Nihat Kahveci'yi bildiğini belirterek, "Nihat iyi futbolcu. Son yıllarda çok güzel performans sergiliyor" dedi.

FISICHELLA: "KAZANMAYA GELDİK"

Renault'nun İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella ise, İstanbul'a kazanmaya geldiklerini söyledi.

Hafta sonundaki yarışta ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Fisichella, "İyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum” dedi.
GP2'de Jason Tahincioğlu'nun yarıştığı Petrol Ofisi FMS takımının sahibi de olan Fisichella, "GP2 çok zorlu bir şampiyona. İlk yıl için güzel sonuçlar alıyoruz" diye konuştu.

JASON'A GÜVENİYOR

Jason Tahincioğlu'nun GP2'de yeni olmasına rağmen iyi yarışlar çıkardığını belirten Fisichella, "Jason çok iyi bir pilot. Pistler onun için yeni. Buna rağmen performansından memnunum. Şampiyona sonuna kadar puan alacağına da inanıyorum. Umarım bu yarışta puan alır" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz