Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alonso'dan şaşırtıcı açıklama

Ferrari'nin İspanyol pilotu Fernando Alonso'dan ilginç bir açıklama geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alonso, yeni sezonda en güçlü rakibinin, son yılların şampiyonlarından biri değil, Michael Schumacher olacağını söyledi.

Ferrari'nin geleneksel kış buluşması İtalya'nın Madonna ci Campiglio kayak merkezinde gerçekleşti. Geçen sezon şampiyonluğu son yarışta Sebastian Vettel'e kaptıran, 2005 ve 2006 şampiyonu Fernando Alonso, yeni sezondan beklentilerini anlattı.

Alonso "Yeni sezonda 5 eski şampiyon birden yarışacak. Hangisinin asıl rakibim, asıl şampiyonluk adayı olacağını sorarsanız, bugün bir isim vermem gerekirse 'Michael Schumacher' derim. Çünkü Schumacher daha önce 7 kez dünya şampiyonu oldu. Hiçbir şey kanıtlaması gerekmiyor." diye konuştu.

Formula 1 pilotlarını, yeni sezonda yeni kurallar bekliyor. "Takım emri" yasağı , kural kitabından çıkarıldı. Araçların birbirini geçmesini kolaylaştıracak kaldırılabilir arka kanatlar kullanılabilecek. Ayrıca, kinetik enerji dönüşüm sistemi yeniden kullanılmaya başlayacak.  Alonso, yeni kurallardan umutlu: "Bence değişiklikler işe yarayabilir. Kaldırılabilir arka kanatlar ve kinetik enerji dönüşüm sistemi, hızı büyük ölçüde artırabilir. Umarım bunlar işe yarar ve Formula 1 meraklıları, sollama manevralarıyla daha güzel bir gösteri izleyebilirler. Yeni kuralların bu yıl işe yarayacağından eminim."

Formula 1 sezonu, 13 Mart'ta Bahreyn Grand Prix'siyle başlayacak.   İstanbul Park ise 8 mayısta  sezonun 5'inci  yarışı Türkiye Grand Prix'sine sahne olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz