Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alonso: Pole pozisyonu için mücadele edeceğiz

Renault'nun İspanyol pilotu Fernando Alonso, yarın koşulacak sıralama turlarında 'pole pozisyonu' için mücadele edeceklerini söyledi. Ayrıca Ferrari pilotları ile çalışanları dün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda maç yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bugün yapılan antrenman turlarında lastikleri denediklerini belirten Fernando Alonso, bugün pist, araç ve lastikler konusunda yararlı bilgiler elde ettiklerini, hafta sonunda çok daha hızlı olacaklarını belirtti.

Renault'un diğer pilotu İtalyan Giancarlo Fisichella ise iyi çalışıp, yarın öğleden sonra normal pozisyonlarını elde edeceklerini söyledi.

VETTEL: "SÜRPRİZ OLDU"

İstanbul'da bugün yapılan ikinci antrenman turlarının en hızlısı BMW Sauber pilotu Sebastian Vettel ise sonucun kendisi için sürpirz olduğunu söyledi.

İstanbul Park Pisti'ni tanımadığını belirten Vettel, "Buna rağmen antrenman turları benim için çok iyi geçti, mutluyum" dedi.

Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button da günün kendisi için iyi geçtiğini kaydederek, "Bugünkü sonuçlardan memnunum. Öğleden sonraki sıralama turlarının başlangıcında küçük bir mekanik problem yaşadım. Ama genel olarak bugünkü sonuçlar iyiydi" diye konuştu.

RAKIOKKEN: "İYİ BAŞLANGIÇ"

İlk antrenman turlarının galibi McLaren Mercedes pilotu Kimi Raikonnen, hafta sonu için iyi bir başlangıç yaptıklarını, İstanbul Park Pisti'ni çok sevdiğini ve artık hafta sonundaki sıralama turları ve yarışı beklediğini ifade etti.

Ferrari pilotu Felipe Massa da çok pozitif bir gün geçirdiklerini belirterek, "Bugün yarışta kullanacağımız lastiğin seçimi için uğraştık. Cuma günü herşey iyi gitti." dedi.

Toyoto pilotu Ralf Schumacher de aracının performansından memnun olduğunu, 8. viraja alıştıkları için geçen yıla oranla kendisine daha kolay geldiğini, ancak bu virajın hala çok hızlı bir viraj olduğunu söyledi.

FERRARİ TAKIMININ FUTBOL MAÇI

Ferrari'nin pilotları Michael Schumacher ve Felipe Massa ile Ferrari takımı çalışanları dün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda maç yaptı.

Schumacher'in aralarında oynadıkları maçta güzel goller kaydettiği öğrenildi.

Ferrari takımı geçen yıl da Dereağzı Tesisleri'nde aralarında maç yapmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz