« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alo, Kartal’a geliyorum

Ze Roberto’nun, Beşiktaş Başkanı Demirören’e telefon açıp, "Ailem Türkiye’ye gitmem konusunda destek verdi" dediği belirtildi. Brezilyalı’nın bugün İstanbul’a gelmesi bekleniyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın, uzun süredir peşinde koştuğu B.Münihli Ze Roberto’nun transferinde mutlu sona yaklaştığı iddia edildi. Bizzat başkan Yıldırım Demirören ile ikinci başkan Murat Aksu’nun görüşmelerini yürüttüğü transferde, Brezilyalı yıldızın Beşiktaş’a gelmeye hazır olduğu bildirildi. Siyah beyazlı ekibin teklifi sonrası düşünmek için süre isteyen Brezilyalı sol kanat oyuncusu, dün gece geç saatlerde Demirören’e telefon açarak gelebileceğini ifade etti.

Kleberson’dan bilgi

Türkiye’ye gelmesi konusunda Kleberson’dan bilgi aldığını kaydeden Ze Roberto’nun başkanla yaptığı telefon görüşmesinde, "Eşim ve ailem Türkiye’ye gitmem konusunda destek verdiler. İspanya’dan A.Madrid beni çok istedi ama Beşiktaş’ın önerdiği parayı vermedi. Israrlı tavrınız kararımda çok etkili oldu. Tigana’yla çalışmak benim için büyük bir zevk.

Yıllık 2 milyon Euro

Beşiktaş’ı bu yıl Avrupa Kupası’nda ve ligde zirveye taşımak için elimden geleni yapacağım" dediği belirtildi. Ze Roberto’yu da takıma kazandıran başkan Yıldırım Demirören ve Murat Aksu, gece geç saatlerde Tigana ile de toplantı yaptı. Demirören’in, Tigana’ya hitaben "Yerli ve yabancı istediğin tüm oyuncuları kadroya kattık. Ze Roberto bizi çok uğraştırdı ama sonunda ikna etmeyi başardık. Bu camia artık başarı istiyor" dediği ifade edildi. Bugün İstanbul’a gelecek olan Ze Roberto’nun yıllığı 2 milyon Euro’dan 3 yıllık anlaşma sağladığı ileri sürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz