TOKAT HABERLERİ

Almus'ta su ürünleri yetiştiriciliği paneli

AA / İzzet Kurt
25.02.2016 - 15:35Son Güncelleme :
AA / İzzet Kurt

TOKAT (AA) - Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce Almus ilçesinde su ürünleri yetiştiriciliği paneli düzenlendi.

Fatımatüzzehra Külliyesi konferans salonundaki panelde konuşan Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat'ın tarım ve turizm açısından geleceğini önemsediklerini söyledi. Almus Baraj Gölü'nde alabalık üreticiliği yapan işletmelere gerekli desteğin verileceğini belirten Can, balıkçıların desteklenmesi için bir grup kurulması talimatını verdi.

Almus Kaymakamı Fatih Çelikkaya ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de konuşması yaptı.

Prof. Dr. Arslan Zafer Gürler'in moderatörlüğünde panelistler, dünyada alabalık üreticiliği, alabalık üretiminin nasıl kaliteli şekilde yapılabileceği, çevre kirliliğine sebep olmadan alabalık üreticiliğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Almus'ta su ürünleri yetiştiriciliği paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Almus'ta su ürünleri yetiştiriciliği paneli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı