« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almitu Bekele 13. oldu

12. Dünya Atletizm Şampiyonası bayanlar 5 bin metre finalinde piste çıkan milli atlet Almitu Bekele Degfa, 15:18.18'lik derecesiyle 13. oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Degfa, bu sezon kendisine ait en iyi zamanı yapmasına karşın 13'üncülükte kalırken, bayanlar 5 bin metrede altın madalyanın sahibi, 14:57.97 ile Kenyalı Vivian Cheruiyot oldu. Gümüş madalya, 14:58.33 ile yine Kenya'dan Jebiwott Kibet'in olurken, yarışın favorisi olarak piste çıkan rekortmen atlet Etiyopyalı Meseret Defar, 14:58.41 ile bronz madalya alabildi.

Yarışa iyi başlayan, ancak son turlarda ön gruptan koparak gerilerde kalan Degfa, mücadele sonrası yaptığı açıklamada, iyi başladığı yarışta daha sonra kaslarında ağrı ve sertleşme hissettiğini, bu nedenle rahat koşamadığını belirtti.

Bunun antrenmansızlıktan kaynaklandığını ifade eden milli atlet, hasta olan oğlunu Etiyopya'da ziyarete gittiğini ve orada idman yapamadığını, Türkiye'ye döndüğünde de kendisi rahatsızlandığı için yeterli çalışma yapamadığını kaydetti.

Etiyopya'da bulunan oğlunun durumunun şimdi iyi olduğunu, ancak kendisinin Dünya Şampiyonası'na ancak 1,5 ay süreyle hazırlanabildiğini, bunun da

uzun mesafeli koşular için yeterli olmadığını belirten Almitu, bu sezon koşmak

istediğini, ancak hangi müsabakalara katılacağına henüz karar vermediğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler