Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almitu 13. oldu

12. Dünya Atletizm Şampiyonası bayanlar 5 bin metre finalinde piste çıkan milli atlet Almitu Bekele Degfa, 15:18.18’lik derecesiyle 13. oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yarışa iyi başlayan, ancak son turlarda ön gruptan koparak gerilere düşen Degfa, bu sezon kendisinin en iyi derecesini yapmasına karşın 13’üncülükte kaldı. Almitu Bekele Degfa, mücadele sonrası yaptığı açıklamada, iyi başladığı yarışta daha sonra kaslarında ağrı ve sertleşme hissettiğini, bu nedenle rahat koşamadığını  belirtti. Bunun antrenmansızlıktan kaynaklandığını ifade eden milli atlet, hasta olan oğlunu Etiyopya’da ziyarete gittiğini ve orada idman yapamadığını, Türkiye’ye döndüğünde de kendisi rahatsızlandığı için yeterli çalışma yapamadığını kaydetti. Etiyopya’da bulunan oğlunun durumunun şimdi iyi olduğunu, ancak kendisinin Dünya Şampiyonası’na ancak 1,5 ay süreyle hazırlanabildiğini, bunun da uzun mesafeli koşular için yeterli olmadığını belirten Almitu, bu sezon koşmak istediğini, ancak hangi müsabakalara katılacağına henüz karar vermediğini sözlerine ekledi.
Altın madalya Kenyalı Cheruiyot’nun
Elvan Abeylegesse’nin, sakatlığı nedeniyle yarışamadığı bayanlar 5 bin metre finalini, son metrelerde yaptığı müthiş atakla rakiplerini geride bırakan Kenyalı Vivian Cheruiyot kazandı. Cheruiyot, 14:57.97 ile birincilik kürsüsüne çıkarken, vatandaşı Jebiwott Kibet 14:58.33 ile ikinci, Etiyopyalı Meseret Defar, 14:58.41 ile bronz madalya alabildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler