« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almeida: Önemli olan takımın kazanması

Beşiktaşlı futbolcu Almeida, kendisinin gol atmasından çok takımın kazanmasının önemli olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Portekizli oyuncu, Bursaspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, her zaman takımın önemli olduğunu belirterek, “Attığım goller değil. Atmadığım maçları kazanmamız ve şampiyon olmamız önemli. Ben de gol atmak istiyorum. Gol sayımı arttırmak istiyorum. Ancak önemli olan takımın kazanması. Bunu başarıyorsak diğer konuları fazla düşünmemek lazım” dedi.

Almeida, takımda yan yana oynadığı oyuncularla sağa ve sola doğru sürekli değişerek oynamasının sıkıntı yaratıp yaratmadığı yönündeki soruyu ise “Sezon başından beri çalıştığımız şey. Edu ile yerleri değiştiğimizde sıkıntı yaşamıyoruz. 3 puan ve maçları kazanmak önemli. Farklı varyasyonlarla maçı kazandığımız için mutluyuz” diye yanıtladı.

Vatandaşı Quaresma'nın olmamasının kendisini etkileyip etkilemediği soru üzerine Hugo Almeida, şöyle konuştu:
“Benim Quaresma ile tanışmam buraya dayanmıyor. Genç milli takımlardan, A milli takıma, Porto'da beraber oynadım. Nereye hareketlendiğimi bilmesi farklı pozisyonlar çıkarabilir. Olmamasının farklı etki yaptığını düşünmüyorum. Ben her zaman elimden geleni yapıyorum.”

-EDU: “Sisteme adapte oluyorum”-

Siyah-beyazlı takımın ikinci golünü atan Edu ise sisteme giderek adapte olduğunu söyledi.

Edu, Almeida ile pozisyonları değişerek oynamalarının sıkıntı yaratmadığını ifade ederek, “Sağda, solda veya ortada oynamak sıkıntı arz etmiyor. Devamlı bunun üstünde çalışıyoruz. Zaman geçtikçe daha da sisteme adapte oluyorum. İyi şeyler yapıyoruz. Bu sistem sürdükçe gol atacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Bu arada Beşiktaş, yarını izinli olarak geçirecek. Siyah-beyazlı takım, 1 günlük dinlenmenin ardından Medical Park Antalyaspor maçının hazırlıklarına 17 Ocak Salı günü başlayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz