Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya'yı karıştıran gol! Hakeme gözlük...

Bundesliga'da Hannover'in Köln'ü 1-0 yendiği maçın tek golü elle atıldı ancak hakem görmedi. Köln Teknik Direktörü Peter Stöger, hakeme gözlük gösterirken, kulüp yönetimi federasyona isyan etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanya 1. Futbol Ligi'nin 9. haftasında FC Köln ile Hannover arasında oynanan karşılaşmada elle atılan gol tartışmalara yol açtı.

Karşılaşmanın 38. dakikasında Leon Andreasen'un eliyle attığı gol ile Hannover'e 1-0 mağlup olan FC Köln'de teknik direktör Peter Stöger hakeme gözlük göstermesi dikkati çekti.
Almanyayı karıştıran gol Hakeme gözlük...
Andreasen'in elle attığı gol sonrası hiçbir şey olmamış gibi hareket etmesi spor otoriteleri tarafından da centilmenlik dışı hareket olarak değerlendirildi.

Andreasen ise görüntülerin televizyonda yayınlanmasından sonra elle gol attığını kabul ederek, “Her şey çok hızlı gelişti anlamadım” dedi.

Köln Kulübü Spor İşleri Genel Müdürü Jörg Schmadtke de Almanya Futbol Federasyonu'na (DFB) selam göndermek istediğini belirterek, “Bugün bize hentbol hakemi gönderilmesi için kızgınız” dedi.

Hannover Teknik Direktörü Michael Frontzeck ise “Bugün mutlu bir galibiyet aldık. Özür dilemek zorunda değiliz ve 3 puanı severek alıyoruz” diye konuştu.

DFB'nin maç ve orta hakem Bastian Dankert ile yan hakem Rene Rohde hakkında ne karar vereceği merak ediliyor.