Almanya’ya baklava fabrikası

Hürriyet Haber
01.04.2016 - 09:22 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE’nin önde gelen tatlı markalarından biri olan Faruk Güllüoğlu, yurtdışında atağa kalktı.

Yurtiçinde 66, yurtdışında da 3 şubesiyle faaliyet gösteren Faruk Güllüoğlu, Almanya’nın Bochum kenti yakınlarında 2017 yılı başında temelini atacağı bir fabrika kurarak Avrupa’nın göbeğinde üretime başlamaya hazırlanıyor.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, “Antep baklavasının AB tarafından tescil edilen ilk Türk ürünü olmasıyla Türk tatlı çeşitlerine yurtdışında kademeli olarak büyük bir ilgi oluşmaya başladı. Avrupa Bakanlığı’nın da yaptığı ciddi takiple alınan bu karar, bizim Avrupa’da yolumuzu açtı. Fabrikanın yatırım tutarı 4.5 milyon Euro olacak” dedi.

Almanya’daki fabrikanın önemine değinen Faruk Güllü, “Almanya’nın kuzeyinde yer alan Bochum şehrindeki temaslarımızı ve araştırmalarımızı tamamladık. 2017’nin 2’nci yarısında burada üretime başlamayı planlıyoruz.

Almanya’daki ilk Faruk Güllüoğlu mağazasını da yine aynı dönemde hizmete açacağız. Bu mağazamızı Dortmund, Duisburg ve Essen’de açacağımız mağazalar izleyecek.

Almanya’da farklı bir konsepti başarılı bir şekilde uygulamak için cazip bir ortam bulunuyor. Buradan hareketle, rekabette farklılaşma elde etmek için, Almanya’da seçilen hedef kitlelere Osmanlı, Türk ve dünya mutfağından hiç tatmadıkları lezzetlerle, Faruk Güllüoğlu’nun geleneksel ürünleri ile hitap etmek üzere yerinde taze taze üretimle hizmet vermeyi hedefledik” dedi.

100 MAĞAZA HEDEFİ

Faruk Güllü, “Geleneksel restoran ve kafe adını verdiğimiz 2 tip konseptimizle Almanya’da da franchise vereceğiz. 2020 yılında Almanya’da 30-40 adet mağaza büyüklüğüne, 10 yıl içinde ise100 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Etiketler: Baklava


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı