Gündem Haberleri

  Almanya'ya 2006 Dünya Kupası öncesi 'mini meclis'

  A.A.
  26.01.2006 - 13:48 | Son Güncelleme:

  Alman Federal Meclisi'nin (Reichstag) yakınına 2006 Dünya Futbol Şampiyonası öncesi “mini meclis” binası inşaa edileceği ve burada ülkeye gelecek misafirlere Alman meclisinin çalışmalarıyla ilgili bilgi verileceği bildirildi.

  Mini meclis binasının, Futbol Şampiyonası'nda dünyanın her tarafından gelen misafirlere Alman meclisinin çalışmasını tanıtmak amacıyla federal meclisin 250 metre uzağına kurulacağı ve 6 hafta boyunca açık olacağı bildirildi.
  Reichtag'ın yanındaki meclis binalarından Paul Löbe-Haus'un bahçesine kurulacak Mini meclis binasının, bin beşyüz kişiyi alabilecek genişlikte ve kubbesinin yüksekliğinin 22 metre genişliğin ise 32 metre olacağı belirtildi.
  Mini meclis, 2.5 milyon avroya malolacak. Bunun bir kısmı meclis bütçesinden bir kısmı da sponsorlar tarafından karşılanacak.

  Federal Meclis Başkan Yardımcsı Herman Otto Solms, Mini meclis için “Dünya Futbol Şampiyonası'nda yüzbinlerce kişi Reichstag'ı ziyaret edecek. Bu fırsatı değerlendirip onlara meclisin nasıl çalıştığını göstermek istiyoruz” dedi.
  Alman Vergi Mükellefleri Birliği tarafından yapılan açıklamada da, mini meclis projesinin, israf olduğu belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı