Almanyalı Türk'e 7 meşe ağacı için dava

AA
21.08.2014 - 12:35 | Son Güncelleme:

Çaycuma ilçesinde akrabasıyla arazilerinin sınırındaki meşe ağaçlarının kime ait olduğu konusunda uzlaşamayan kişi, Çaycuma Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtı.

Güdüllü köyünde Ahmet Bostancı ile Almanya'da yaşayan eşinin yeğeni Sami Bostancı'nın arazilerinin sınırında bulunan 7 meşe ağacının kendilerine ait olduğunu ileri sürmesi üzerine aileler arasında anlaşmazlık çıktı.

Sami Bostancı'nın ağaçların babasından kaldığı ve tapuda da kaydı olduğunu iddia etmesi üzerine aksini savunan eniştesi, gerekli tespitin yapılması için Çaycuma Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtı.

Almanya'da yaşayan Bostancı Bostancı, 23 yıldır Almanya'da yaşadığını, izne geldiğinde eniştesinin meşe ağaçlarının kime ait olduğunun tespiti için dava açtığını öğrendiğini söyledi.

Davaya konu ağaçların iki ailenin arazi sınırlarını belirlediğini anlatan Bostancı, "Babamın tapulu arazisinde bulunan ağaçlar nasıl oluyor da mahkeme konusu olabiliyor, anlamış değilim. İzne geldiğimde mahkeme celp gönderince dava hakkında bilgi sahibi oldum. Arazi babamdan kaldığı için diğer kardeşlerim de mirasçı ama onlar durumla ilgilenmemiş. Ben itiraz etmesem bizim meşe ağaçlarını eniştem alacaktı" diye konuştu.

Bostancı, bu gelişme üzerine ağaçları kesmeye karar verdiğini ancak Orman Bölge Müdürlüğünün izin vermediğini belirterek, mahkeme kararını bekleyeceğini dile getirdi.

ENİŞTE TEPKİLİ
Ahmet Bostancı da meşe ağaçlarının arazisinde yer aldığını, buna rağmen eşinin yeğeninin babasından kaldığını iddia ederek, sahiplenmeye çalıştığını ileri sürdü.

Aileye durumu izah ettiğini, Sami Bostancı dışında herkesin ikna olduğunu savunan Bostancı, "Aileden tek kendisi babasına ait olduğunu söyledi. Ne kadar ikna etmeye çalışsam da beni dinlemedi. Ben de bu durumu adli mercilere taşıyarak hakkımı aramak zorunda kaldım. Mahkemenin kararını bekleyeceğiz" ifadesini kullandı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı