Almanya'dan Varufakis'in istifasıyla ilgili ilk yorum

Hürriyet Haber
08.07.2015 - 13:13 | Son Güncelleme: 08.07.2015 - 16:42

Almanya'dan Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis'in istifasıyla ilgili yorum geldi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in sözcüsü, Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis’in istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert, “Bu insanlarla ilgili değil, konumlarla alakalı” ifadesini kullandı.

Sözcü, Merkel’in Varufakis’in istifasıyla ilgili yorumu sorulduğunda, “Varufakis hiçbir zaman Şansölye’nin muhatabı değildi, dolayısıyla onun istifası veya hislerle ilgili yorumda bulunmayacağım. Böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum” dedi.

'GÖRÜŞMELERİN TEMELİ YOK'

AFP’nin haberine göre, Berlin’den yapılan açıklamada, yeni kurtarma paketi ve borç hafifletme müzakerelerinin “bir temeli olmadığı” belirtildi. Seibert, “Yunanistan vatandaşlarının dün verdiği karar ışığında, yeni kurtarma paketi için müzakerelere başlamanın temeli yok” dedi ve ekledi, “Yunanistan Euro Bölgesi’nde kalmak istiyorsa top onların sahasında.”

Atina’dan gelen borcun yeniden yapılandırılması talebi hakkında konuşan Seibert, “Müzakerelere girmek için herhangi bir neden görmüyorum” ifadesini kullandı.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı