Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya'dan Türkiye'ye gelecek vatandaşlarına ilginç uyarı!

  Ahmet YILDIRIM/ Berlin (DHA)
  18.04.2016 - 15:08 | Son Güncelleme:

  Almanya’dan Türkiye’ye gelecek vatandaşlarına ilginç uyarı... Komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasına izin verildiği şu günlerde, Almanya, Türkiye’ye gelecek vatandaşlarına “toplum içerisinde ne konuştuğunuza dikkat edin" uyarısında bulundu.

  Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sayfasında yer alan seyahat uyarılarının 'özel cezai hükümler' başlığı altında yapılan tavsiyede, "Kamuoyu içerisindeki konuşmalarda Türk devletine karşı siyasi açıklamalar yapmak ve terör örgütlerine sempati anlamına gelebilecek ifadelerden şiddetle kaçınılması önerilir” ifadesi yer aldı. 

  Merkel, Almanyanın Erdoğan şiiri ile ilgili kararını açıkladıMerkel, Almanya'nın 'Erdoğan şiiri' ile ilgili kararını açıkladı

  Almanya en son Türkiye’ye gelecek vatandaşlarına, "kalabalık yerlerden uzak durulması, toplu taşıma araçlarının kullanılmaması, kamu kurumlarına ve askeri tesislere yaklaşılmaması yönünde" tavsiyelerde bulunmuştu. 

  Dışişleri Bakanlığı’ndan “Seyahat ve Güvenlik Uyarıları” başlığı altında yapılan açıklamalarda, ülke dışına gidecek Alman vatandaşlarına, gidilen ülkede nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi verilerek tavsiyelerde bulunuluyor.

   

  Etiketler: uyarı
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı