« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya'dan Duygu'ya büyük onur

Almanya Karate Federasyonu (DKV), Almanya adına çeşitli başarılara imza atan Türk kökenli karateci Duygu Buğur'u, entegrason konusunda örnek sporcu olarak gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
DKV'den yapılan açıklamada, Türkiye adına dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Veysel Buğur'un kızı olan Duygu'nun, DKV'nin örnek sporucularından olduğu ve uluslararası alanda çok sayıda madalya aldığı belirtilerek, “Futbolda Mesut Özil ne ise, karate sporunda da 19 yaşındaki Duygu Buğur odur” denildi.   

Duygu'nun en son Malezya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda finalde Türk rakibine yenilerek ikinci olduğu hatırlatılan açıklamada, iki sporcunun da Türk kökenli olduğu ve iki farklı ülke için mücadele ettikleri belirtildi.
Açıklamada, Duygu'nun Berlin'de doğmasına ve burada tam olarak entegrasyon sağlamasına rağmen kökenine de değer verdiği ifade edildi.

Duygu da, Almanya'da yetiştiğini ve Almanlar'ın çalışkanlığı ve disiplinini öğrendiğini belirterek, “Ben kökenimden ve Türk kültürümden vazgeçmek istemiyorum” dedi.

Alman milli takımında olduğu için mutlu olduğunu, Alman toplumuna entegre olduğunu ifade eden Duygu, Türkiye'yi, Türkçe'yi, Türk değerlerini ve örflerini ihmal etmediğini, bundan dolayı ailesine teşekkür ettiğini kaydetti. Almanya adında şampiyonluklar kazanmak istediğini ifade eden Duygu, karatenin kendisine yeni hedefler koyma olanağı verdiğini belirtti.

Banzai spor okulunu yöneten Veysel Buğur ise Türkiye ile hala iyi bağların olduğunu belirterek kendilerinin Almanya'da yaptıkları çalışmaların İstanbul'a ve daha uzaklara kadar duyulduğunu kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.