Gündem Haberleri

  Almanya'dan 43 Türk'e sınırdışı

  Hürriyet Haber
  19.04.2004 - 17:39 | Son Güncelleme:

  Almanya, 3'ü kadın 6'sı çocuk 43 Türk'ü çeşitli nedenlerden dolayı sınırdışı ederek Türkiye'ye gönderdi.

  Alman Hükümeti, ülkelerine çeşitli yollardan giren ve Almanya'da bulundukları süre içerisinde çeşitli suçlar işleyen 43 kişiyi, yaklaşık 100 kişilik bir polis ekibi eşliğinde T9695 sefer sayılı özelbir uçakla Ankara'ya gönderdi.
    
  Esenboğa Havalimanı'nda pasaport polisi tarafından alınan 43 kişiye önce kimlik tespiti yapıldı. Kimlik tespiti tamamlananlar tekerteker Esenboğa Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürülerek Genel Bilgi Toplama biriminden aranıp aranmadıkları sorulacak ve Çubuk Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilecekler.
    
  Çoğunlukla Elazığ ve Bingöllü olan Türkler, yaptıklarından pişman olduklarını ve kimsenin kaçak yollardan yurtdışına gitmemelerini istediler. Bu kişilerden bazıları ise Almanya'ya yasal yollardan gittiklerini ve orada işledikleri suçlardan dolayı sınırdışı edildiklerini belirttiler.
    
  Bu arada, sınırdışı edilenlerden 3 kişinin ''şizofren'' olması nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait ambulans hazır bekletildi. Bu kişilerin işlemlerinin tamamlanmasının ardından Numune Hastanesi'ne gönderileceği öğrenildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı