Gündem Haberleri

  Almanya'daki yangında iki büyük şüphe

  Cengiz PARLAYAN- Adnan AKYÜZ / DORTMUND
  03.08.2012 - 11:08 | Son Güncelleme:

  Dortmund'da bugün sabaha karşı yanan binadan, annelerini dört yıl önce kaybeden iki Türk çocuğunun cesedi çıktı. Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren üçüncü kardeşin bıçaklanma sonucu kan kaybından öldüğü iddiası ve aynı evin Şubat ayında bir kez daha yanmış olması şüpheleri artırdı. Polisten edinilen bilgiye göre yangın kasıtlı çıkarıldı.

  Almanya'nın Dortmund kentinde bugün sabaha karşı saat 05.00 sıralarında Tuncelili Tüfekçi ailesinin oturduğu Fichte Caddesi 18 numaralı binanın zemin katında yangın çıktı.

  Yangına müdahale için binaya giren itfaiye ekipleri iki çocuğun cesedini buldu. Üçüncü çocuk ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü.

  TÜRK AİLENİN EVİNDE YANGIN / FOTO GALERİ

  Ölen çocukların 12 yaşında Zilan, 10 yaşındaki Mehmet ve 4 yaşındaki Mustafa adlı kardeşler oldukları açıklandı.

  yaşındaki Mehmet'in duman zehirlenmesi veya yanık nedeniyle değil şiddet gördüğü için öldüğü açıklandı. Polis ne tür şiddet gördüğü konusunda bilgi vermedi.

  Polis, hastanede yaşamını yitiren Mehmet'in duman zehirlenmesi veya yanık nedeniyle değil şiddet gördüğü için öldüğünü açıkladı. Ancak Mehmet'in ne tür şiddet gördüğü konusunda bilgi verilmedi. Mehmet'in bıçaklanma sonucu kan kaybından hayatını kaybettiği iddialar arasında.

  Olay sırasında baba Muharrem Tüfekçi'nin evde bulunmadığı, annenin ise dört yıl önce öldüğü bildirildi.

  ALMANYA’DAN YÜREĞİMİZİ YAKAN YANGINLAR / FOTO ANALİZ

  ŞUBAT'TA DA YANMIŞTI
  Geçtiğimiz yıl Dortmund'a yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Wuppertal kentinden taşınan Muharrem Tüfekçi ve üç çocuğu aynı binanın dördüncü katına yerleşti.

  Ancak geçtiğimiz Şubat ayında ailenen oturduğu daire yandı. Aile olayı yara almadan atlattı. İlk yangını çocukların çakmakla oynayarak çıkardıkları açıklandı. İkinci yangın ise felaketle sonuçlandı. 

  GÖZALTINA ALINAN BABA SERBEST BIRAKILDI

  /images/100/0x0/55ea34f0f018fbb8f8715b83İddiaya göre Muharrem Tüfekçi eşinin ölümünden sonra Bulgar bir kadınla birlikte yaşamaya başladı. Yine iddiaya göre görgü tanıkları yangından kısa süre önce binadan Muharrem Tüfekçi ile birlikte yaşadığı Bulgar kadının hızla çıktıklarını gördü. Bunun üzerine baba ve kadın gözaltına alındı. Polis tarafından 'şüpheli' olarak gözaltına alınan Muharrem Tüfekçi, suçsuz olduğu kanaatine varılmasının ardından serbest bırakıldı.

  Baba Muharrem Tüfekçi'nin işsiz olduğu öğrenildi.

  OTOPSİ BEKLENİYOR
  Dortmund Polisi, yangının kasten çıkarıldığına ilişkin güçlü şüphelerin bulunduğunu açıklarken, çocukların yangın sonucu mu ya da daha önceden bir cinayet neticesinde mi öldüklerine ilişkin sorulara yanıt vermedi. Polis soruşturmanın sürdüğünü, otopsi sonuçlarından sonra açıklama yapılacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı