Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya'daki holding mağdurları yürüyüş yapacak

  A.A
  18 Şubat 2006 - 18:39Son Güncelleme : 18 Şubat 2006 - 18:39

  Almanya'da kar ortaklığı vaadiyle paralarını Türkiye'deki bazı holdinglere kaptıran holdingzedeler, haklarını aramak için Berlin'de yürüyüş yapacaklar.

  Holdingzedelerin kurduğu Avrupa Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Demirci, Berlin'de yaptığı açıklamada, 4 Mart 2006 tarihinde Berlin Adenauer Platz'dan Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu'na kadar yürüyeceklerini söyledi.

  Demirci iki hafta önce bir de imza kampanyası başlattıklarını belirterek “Almanya'da bir milyona yakın mağdur söz konusu. Biz 100 bin kadar imza toplayıp, Almanya'dan 1500-2000 kişilik bir grupla Türkiye'deki mağdurlarla birleşerek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e çıkacağız” dedi.

  Bu uygulamadan da netice elde edememeleri halinde Avrupa Parlamentosu'na başvuracaklarını belirten Demirci, “Avrupa Parlamentosu hazır bekliyor. Bize bunu Türk hükümetinin karşısına çıkaracaklarını söylediler. Mağdurların 750 bini Alman vatandaşı” dedi.

  Demirci, Avrupa'da holdinglere kaptırılan paranın 30 milyar Avro civarında olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.
  Holding mağduru Kezban Karabulut ise 2001 yılında kanserden kaybettiği eşinin kendisine ölmeden bir gün önce holdinglere 500 bin mark yatırdığını söylediğini ifade etti.

  Karabulut, “Biz bu paraları eşimle yıllarca çalışarak biriktirdik. 5 Çocuğumuz var. Bu paralar çocuklarımın hakkı. Tüm mağdurları bu Berlin'deki yürüyüşe çağırıyorum” dedi.

  Türkiye'yi sevdiğin ve milletine bağlı olduğunu söyleyen Karabulut, “Devlet büyüklerinden ricam bu mağduriyetimizi gidermeleri” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı