Dünya Haberleri

  Almanya'da yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı

  Ali VARLI/BERLİN-DHA
  04.01.2015 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Kuzey Vestfalya eyaletinin Dormagen kentinde bir ilkokula, liseye ve şehir meydanına Türkleri hedef alan ırkçı yazılar yazıldı.

  Hackenbroich ilçesinde bulunan “Leibniz Gymansium” adlı lisenin pencerelerine ve duvarlarına dün kimliği belirsiz aşırı sağcılar, “Türkler Alman olamaz” ve “Türkler öldürülecek” şeklinde yazılar yazdı, Nazilerin sembolü gamalı haç işareti çizdi.

  Almanyada yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı PEGİDA TÜRKLERİ ENDİŞELENDİRİYOR

  Burg adlı ilkokulun duvarına yazılan yabancıları hedef alan ‘saldırı’ yazısı da dikkat çekti. Polis, olayla ilgili soruşturma açıldığını açıkladı.

  Dormagen’de 21 Aralık’ta da inşaatı devam eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Süleymaniye Camisi’ne benzer bir saldırı gerçekleştirilmişti. İki saldırı arasında bağ olup olmadığı araştırılıyor.

  Almanyada yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı MERKEL ALMANLARI UYARDI

  Öte yandan ekim ayından beri göçmen ve İslam karşıtı eylemler yapan Pegida hareketi yarın Köln’de eylem düzenleyecek.
  Almanyada yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı

  Almanyada yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı ALMANYA’DA İSLAM KARŞITI YÜRÜYÜŞE REKOR KATILIM

  Aynı gün düzenlenecek ırkçılık karşıtı gösterilere ise AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Metin Külünk de katılacak. Pegida ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Külünk, “Pegida karşıtı yürüyüşe Avrupa’da ırkçılığa karşı yükselen sağduyu dalgasının nasıl vücut bulduğunu, tüm sivil toplum kuruluşlarının duruşlarının nasıl olduğunu görmek için katılacağım...Nefret söylemi Avrupa için risktir. Özellikle Almanya’nın bu nefret söylemlerine karşı daha ciddi tedbirler alacağına inanıyorum” dedi.

  Etiketler: ırkçı saldırı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı