Almanya'da Türklere ait üç araç kundaklandı

DHA
09.09.2014 - 17:53 | Son Güncelleme:

Almanya'da son haftalarda Türklerin yoğun olduğu bölgelerdeki camilere yönelik yapılan kundaklamaların ardından şimdi de araçlar kundaklanmaya başlandı.

Delmenhorst kentinde Türklere ait üç otomobil kundaklanarak yakıldı.

Olay salı gecesi saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Delmenhorst'da göçmenlerin yoğun yaşadığı Bresleuar sokağında park halindeki Bingöllü Ahmet Çığ'a ait VW Multivan, İzmirli Volkan Saitoğlu'na ait VW Touran ile Mardinli Manuel Mutlu'ya ait Mini Cooper marka otomobiller kundaklandı.

Tamamen yanan ve kullanılmaz hale gelen araçlar yetkililer tarafından incelenmek üzere olay yerinden kaldırıldı.

ARAÇLARI GÖZLERİNİN ÖNÜNDE YANIP KÜL OLDU

Araçlarının gözlerinin önünde yandığını ve ellerinden bir şey gelmediğini anlatan araç sahibi Volkan Saitoğlu'nun eşi Ezgi Saitoğlu, "Biz bir patlamayla uyandık. Pencereden dışarıya bakınca komşuya ait aracın yandığını gördük. Onu telefonla arayıp uyardık. Ancak dışarıya çıkan komşumuz bize ait olan otomobilin de yandığını söyleyince şok olduk. Dışarı çıkıp araçları söndürmek istedik ancak artık geçti. Araçlar gözlerimizin önünde yanıp kül oldu. Bu araçlar park halinde durup dururken yanmadı. Mutlaka birileri bunları ateşe verdi. Geçen hafta da burada bir araç yakıldı. Artık tedirgin olmaya başladık. Çocuğumu yalnız dışarı çıkartmaya korkar oldum. Bu saldırıyı yapanlar mutlaka bulunmalı" dedi.

ARAÇLARIN YABANCILARA AİT OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Bingöllü Ahmet Çığ ise ateşe verilen üç aracın yabancılara ait olmasının düşündürücü olduğunu söyledi. Çığ, "Olayı kimler ve kaç kişi yaptı bilmiyorum. Benim kimseyle alıp vereceğim yok. Zaten yanan araçlar yabancılara ait. Yani biz Türklere ait. Araçlar kasten yakılmış. İnşallah en kısa zamanda bunu yapan kişi veya kişiler yakalanır. Çünkü bugün aracımızı yakan yarın evimizi de yakabilir" diye konuştu.

Olayla ilgili olarak Delmenhorst polisi henüz bir açıklama yapmadı. Ancak olayı yapanların bulunması için soruşturma açıldığı öğrenildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı