Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya'da sert kış hayatı felç ediyor

  A.A.
  06 Ocak 2011 - 12:45Son Güncelleme : 06 Ocak 2011 - 12:45

  Almanya'da soğuk havanın ve yağmurun neden olduğu buzlanma, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

  Buzlanma nedeniyle uçuşlara kapatılan Berlin-Tegel havaalanının bir sözcüsü, uçakların iniş ve kalkışlarına izin verilmediğini, pistlere serpilen buz çözücünün etkisini göstermesinin beklendiğini belirtti.

  Sözcü, uçuşların her an yeniden başlayabileceğini ifade ederek, bu nedenle yolculara havaalanına gelmeleri çağrısında bulundu. Almanya'nın kuzeyindeki Schleswig-Holstein eyaletinde, buzlanma nedeniyle çok sayıda trafik kazası meydana gelirken, Aşağı Saksonya ve Bremen eyaletlerinde kazalar nedeniyle bazı caddeler tamamen trafiğe kapandı, bazı okullarda eğitime ara verildi.

  Brandenburg eyaletinde gece yarısından beri buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında 4 kişinin yaralandığı belirtildi. Aşağı Saksonya eyaletinde, Allstedt ile Lutherstadt-Eisleben kentleri arasında A38 numaralı otoyolun da kazalar nedeniyle kapalı olduğu ifade edildi.

  Alman Meteoroloji Kurumundan yapılan açıklamada, bugün hava sıcaklığının sıfırın üzerine çıkacağı ve buzların çözülmeye başlayacağı belirtilerek, önümüzdeki günlerde beklenen yağmur ve karın erimesinden dolayı nehirlerdeki su seviyesinin yükseleceği kaydedildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı