Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya’da polisin Türk gencine şiddet uyguladığı iddiası

  AA
  09.06.2017 - 12:14 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Rıdvan Milik (20), polis şiddetine maruz kaldığını ve şikayetçi olacağını söyledi.

  KÖLN’ün Eberplatz semtinde üç gün önce meydana gelen ve tesadüfen Alman gazetecilerin de görüntülediği olayda, yüzünden ve kulağından yaralandığını belirten Milik, bu nedenle iki gün iş göremez raporu aldığını belirtti.
  Arkadaşıyla buluşmak için yürürken farkında olmadan yasak bir alanda ilerlediği sırada polisin kendisini sert bir dille uyardığını ifade eden Milik, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Polise kimliğimi verdim ve neden agresif davrandığını sordum. Yine ters yanıt alınca bu tartışmayı çekmek için cep telefonumu çıkarmak istedim. Polis üstüme yürüdü, korktum ve ben de istem dışı onu hafifçe itince polis yere düştü. Sonra tüm polisler üstüme çullandı, beni yere attılar ve kollarımı bağladılar. Yüzüm, kulağım yaralandı.”

  HABERLERDEN ÖĞRENDİM

  Hem psikolojik hem de fiziksel olarak zarar gördüğünü ve bunun sorumlusu olduğunu ileri sürdüğü polisler aleyhine dava açacağını belirten Milik, elleri kelepçeli olarak götürüldüğü nezarete çıplak olarak atıldığını iddia etti. Olayın ayrıca Alman gazeteciler tarafından da tesadüfen görüntülendiğini, internette yayınlanan haberlerin ardından öğrendiğini belirten Milik, haberlerde kendisinin kaçak tramvaya bindiği için polisler tarafından darp edildiği gibi gerçek dışı bilgilere yer verildiğini söyledi.

  Etiketler: Almanya , şiddet
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı