GeriFutbol Almanya'da polis maçlarda görev yapmayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'da polis maçlarda görev yapmayacak

Almanya'da polis maçlarda görev yapmayacak
refid:26948179 ilişkili resim dosyası

Almanya'da eyalet yönetimleri oynanan futbol maçları için görevlendirilen polisler için yapılan harcama ve güvenlik maliyetlerinin sürekli artması üzerine eyalet yönetimleri polis sayısının azaltılmasını ele alırken, kulüplerin bu maliyete ortak olmasını istedi.

Dünyanın önde gelen futbol liglerinden Bundesliga’da oynayan ekiplerin karşılaşmaları için alınan güvenlik önlemleri eyalet yönetimlerini kara kara düşündürmeye başladı. Alman Kulüpler Birliğinin (Deutsche Fussball-Liga) güvenliğin sağlanması konusunda eyaletlerle işbirliğine gitmek istememesi huzursuzluk yarattı. Bütçelerini ele alan eyaletlerin içişleri bakanlıkları yüksek güvenlik maliyeti nedeniyle bazı görevlendirilen polis sayısını azaltmanın yollarını araştırırken, bazı eyaletler kulüplerin bu konudaki harcamalara katılması gerektiğini açıkladı.

Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanlığı, yüksek maliyetler nedeniyle 31 Temmuz Pazar günü oynanacak futbol maçlarında polislerin görevlendirilmesi ile ilgili genelge yayımladı. Eyalet İçişleri Bakanlığı polislerin asli görevinin maçlar olmadığı bazı karşılaşmalarda polise görev verilmesinin düşünülmediği ifade edildi. Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin İçişleri Bakanı Raf Jaeger’in personel konusunda tasarruf planı hazırladığı kaydedildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle