Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Almanya'da kuş gribi yayılıyor

  A.A.
  21 Şubat 2006 - 17:34Son Güncelleme : 21 Şubat 2006 - 17:34

  Almanya'da kuş gribinden öldükleri belirlenen kanatlı hayvanların sayısı 100'ü aştı.

  Ölü hayvanların şu ana kadar Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde ve bu eyalette yer alan, Polonya sınırı-Baltık Denizi'nde karaya 1,5 kilometre mesafedeki Rügen adasında bulundukları, adaya uzanan tek karayolundaki trafik sıkışıklığının giderilmesi amacıyla bu yol üzerinde oluşturulan dezenfeksiyon bariyerlerinin kaldırıldığı bildirildi.

  Rügen adasında güvenlik önlemi olarak şu ana kadar yaklaşık 3 bin kümes hayvanının itlaf edildiği, bu hayvanlarda kuş gribi virüsüne rastlanmadığı belirtildi. Adada yaklaşık 250 asker ölü hayvanları toplamaya devam ederken, bu hayvanların bulunduğu yerleri tespit etmek amacıyla görevlendirilen 2 adet Tornado tipi savaş uçağının da kötü hava şartlarından dolayı şimdilik görev yapamadıkları kaydedildi.

  Bu arada, Mecklenburg-Vorpommern eyaletine komşu olan Brandenburg ve Berlin eyaletlerinin, kuş gribi virüsüne karşı etkili olan ”Tamiflu” adlı ilaçtan yeterli derecede bulunmamasından endişe duydukları bildirildi.

  Federal Sağlık Bakanı Ulla Schmidt de eyalet hükümetlerine çağrıda bulunarak daha fazla “Tamiflu” ilacı satın almalarını istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı