Dünya Haberleri

  Almanya'da kurban bayramı kutlanıyor

  Hürriyet Haber
  29.11.2009 - 17:17 | Son Güncelleme:

  Hamburg Başkonsolosu Devrim Öztürk, Kurban Bayramı dolayısıyla başkonsolosluk rezidansında resepsiyon verdi.

  Resepsiyona, Başkonsolos Yardımcısı Canan Ünal, ataşeler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) federal meclis milletvekili Aydan Özoğuz, Alman Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Hamburg eyalet meclis parlamentosu üyesi Aygül Özkan ve iş adamları katıldı.

  Öztürk, Hamburg ve çevresi Türk Toplum örgütü temsilcileri ve iş adamlarıyla bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Kurban Bayramı'nın herkese dostluk, sevgi ve barış getirmesini diledi.

  Özoğuz da "Türk kökenli Alman milletvekili olarak, burada olmamız, kültürümüze olan bağlılığımızı göstermektedir. Kültürümüzü 'Biz de buradayız' deyip dışarıya yansıtmamız, bunu başkalarının da görmesi gerekir" diye konuştu.

  HAMBURG GALATASARAYLILAR DERNEĞİNDEN BAYRAM KUTLAMASI

  Hamburg Galatasaraylılar Derneği ve yönetim kurulu üyeleri de Kurban Bayramı vesilesiyle Hamam Otelinde kahvaltı verdi.

  Kahvaltıya Hamburg Başkonsolosu Devrim Öztürk, Hamburg Galatasaraylılar Derneği Başkanı Abdullah Akar, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve CDU Hamburg eyalet parlamentosu üyesi Aygül Özkan katıldı.

  Akar, burada yaptığı konuşmada, Galatasaraylılar Derneğinin Hamburg'da en aktif dernekler arasında yer aldığını belirti. Başkonsolos Öztürk de, sporun birleştirici bir unsur olduğunu belirterek, ortak sorunlar karşısında birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

  Özkan da yaptığı konuşmada, son günlerde Hamburg'da Türk spor dernekleri arasında Türk-Kürt ayrımı gibi sorunların ve gruplaşmanın görüldüğüne ve şiddet olaylarının arttığına dikkati çekerek, "Futbol birleştirici bir unsurdur. Şiddet olaylarından uzak durmalıyız" dedi.
  Genç kızların ve çocukların da spora yönlendirilmesi gerektiğini ifade eden Özkan, sporun sadece futboldan oluşmadığını belirterek, "Spor sadece futbol değildir. Gençlerimizi sporun başka dallarına da yönlendirmemiz gerekir. Bu bakımdan gerek Türk toplumuna gerekse siyasetçilere büyük görev düşmektedir" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı