Almanya'da ırkçılığa karşı büyük yürüyüş

CİHAN
10 Ekim 2015 - 11:46Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 11:48

Almanya'da Schwelm’liler kentteki ırkçı gösteriye karşı birlikte yaşam için 11 Ekim Pazar günü el ele verecek, barış ve birlikte yaşamı desteklemek üzere bir araya gelecek.

Aşırı sağ grupların Schwelm’de yeni bir cami inşaatına karşı 11 Ekim Pazar günü yürüyüş yapacak olmalarından rahatsız olan kent halkı, Schwelm DİTİB Derneği ile dayanışmaya geçti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DİTİB basın bürosu, birlikte yaşamı tehdit eden karalayıcı sloganlara karşı barış içerisinde birliktelik için bir araya gelineceğinin altını çizdi.

Basın bürosu, "Görevde bulunan Schwelm Belediye Başkanı Jochen Stobbe, yeni seçilmiş Belediye Başkanı Gabriele Grollmann, Protestan, Katolik, serbest kiliseler ve belediyede temsil edilen partilerden oluşan büyük bir topluluk Schwelm DİTİB Derneği’nin davetine iştirak edilmesi gerektiğini açıkladılar." dedi.

Provokasyonlara karşı dikkatli olunacağını bildiren DİTİB basın bürosu, 'Schwelm DİTİB Derneği, herhangi bir provokasyonun yaşanmaması için karşı gösterilere katılım olmayacağını, bunun yerine Hattinger Caddesi No.20'de bulunan cami avlusunda bir araya gelerek, çay, kahve içileceğini' duyurdu.

Bu etkinlik kentte yaşayan insanların, ırk, etnik yapı ve düşüncelerinden bağımsız bir şekilde sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde birlikte yaşam için de önemli bir vesile olacak. Etkinlik Pazar günü saat 13.30’dan itibaren başlayacak." açıklamasını yaptı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı