Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Almanya'da ırkçı partiden "kondomlu" hakaret

  Kemal DOĞAN / HAMBURG
  07 Eylül 2013 - 01:34Son Güncelleme : 06 Eylül 2013 - 16:31

  Almanya’da ırkçı parti NPD'nin gençlik kolu JN'in başkanı Andy Knape bir mektupla birlikte göçmenlere ve göçmenlere yakın Alman siyasetçilere üzerinde “Yabancılara ve seçilmiş Almanlara” yazısı bulunan NPD logolu prezervatif gönderdi.

  NPD'nin (Almanya Nasyonal Demokrat Partisi) gençlik kolu JN (Genç Nasyonalistler) göçmenlere ve göçmen haklarını savunun siyasetçilere bir mektupla beraber prezervatif göndererek Alman seçim kampanyaları tarihinde benzeri olmayan ırkçı imza attı.

  Üzerinde JN logosu ve büyük puntolarla “Yabancılara ve seçilmiş Almanlara” cümlesi yazan prezervatiflerle “üremeyin” mesajı veren ırkçı parti eklediği mektupta da kin kustu.

  JN'in Başkanı Andy Knape'nin imzasını taşıyan ve Saksonya Eyaleti'ndeki Riesa kentinden gönderilen mektupta, “Almanya'da multikültürel toplumu teşvik eden kişi olarak size JN prezervatifi göndermeyi uygun gördük. Bu şekilde kontrolsüz göç politikasını ve protesto ediyoruz. Burada yaşayan yabancıların büyük bölümünün sosyal sistemimizi sömürdüğü gibi büyük şehirlerde suç unsurlarının başında geliyorlar. Siz buna göz yumuyorsunuz. Alman halkının menfaatlerini korumadığınız için Alman halkını temsil etme hakkınız yok” denildi.

  “UMARIZ HEPSİ YIRTILIR”
  Sanal ortamda bir anda yayılan çirkin kampanya, ırkçılık karşıtı sitelerde alay konusu oldu. Sitelerde, “Gönderdiğiniz prezervatifler umarım en az sizin beyinleriniz kadar defoludur ve hepsi kullanma anında yırtılır”, “Beyinsizler o prezervatifleri 124 yıl önce Alois Hitler'e (Adolf Hitler'in babası) göndermeniz gerekirdi” ve “Ben size bol daha kaliteli prezervatif gönderiyorum. Almanya'da ürememesi gereken tek pislik sizlersiniz” gibi tepki çığı yükseldi.

  Kampanyayı organize eden 27 yaşındaki JN Başkanı Andy Knape, Magdeburg İl Genel Meclisi NPD üyesi.

  “IRKÇILIK KURBANLARINA BAĞIŞLANSIN”
  Irkçı parti logolu kondomlardan Federal Parlamento milletvekili Volker Beck'e de gittiği ortaya çıktı. Yeşiller üyesi Beck, kendisinin posta kutusundan da bir mektup ve beraberinde üzerinde “Yabancılara ve seçilmiş Almanlara” cümlesi yazan kondom çıktığını açıklayarak, kondomları üreten Vitalis şirketini kınadı.

  Merkezi Münih'te olan şirkete bir kınama mektubu yazdığını söyleyen Beck, “Mektupta en azından Nazilerle yaptıkları alışverişten elde ettikleri parayı özür dileyerek ırkçılıkla mücadele eden bir kuruma bağışlamaları gerektiğini yazdım. Bu örneğin Amadeu Antonio Vakfı olabilir” dedi. Sosyal paylaşım ağlarında da kondom üreticisine yoğun tepki oluştu.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı