Dünya Haberleri

  Almanya'da hükümet ortağı CSU İslam yasası istiyor

  Ahmet Yıldırım/ Berlin(DHA)
  13.04.2016 - 12:15 | Son Güncelleme:

  Almanya'da hükümet ortağı CSU,camilerde Almanca konuşulmasını, imamların Almanya’da yetiştirilmesini ve camilere dış desteğin kesilmesini söyledi.

  Almanya’da hükümetin küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Partisi camilerde konuşulan dilin Almanca olmasını istiyor. Die Welt gazetesine konuşan CSU Genel Sekreteri Andreas Scheuer, Almanya’nın İslam yasasına ihtiyacı olduğunu söyledi.

  CAMİLERDE ALMANCA KONUŞULMALI

  Politik İslam’ın Almanya’da uyumu olumsuz etkilediğini ileri süren Andreas Scheuer, Almanya’da görev yapacak bütün imamların yine Almanya’da eğitilmeleri gerektiğini söyledi.

  Scheuer, "Yurt dışından aşırı fikirlerin Almanya’ya gelmesine izin verilmemeli. Bütün imamlar Almanya’da eğitilmeli ve bizim temel değerlerimizi aktarmalı. Yurt dışından bazı zararlı fikirlerin girişine izin verilemez. Camilerde konuşulan dil de Almanca olmalı. Avrupa kendi İslam’ını yetiştirmeli. Artık harekete geçmeliyiz. Bir taraftan uyum yasaları yapıp, diğer taraftan camilerde kimin neler konuşulduğuna göz yumamayız" ifadelerini kullandı.

  DIŞ DESTEK KESİLMELİ

  Andreas Scheuer, yapılacak düzenlemeyle Almanya’daki camilere maddi desteğinin kesilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Almanya’daki camiler ve Müslüman anaokullarının Türkiye ya da Suudi Arabistan gibi ülkeler tarafından maddi olarak desteklenmesine son verilmeli" dedi.


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı