« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya'da gündem Nuri

Alman spor dergisi Kicker'in, Bundesliga'da forma giyen 286 oyuncuyla yaptığı ankette Nuri Şahin, ilk yarının en iyi futbolcusu seçildi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Alman spor medyasının ön planında yer alan Şahin, 2'nci Devlet Kanalı ZDF'ye de konuk oldu.

Almanların ünlü spor dergisi Kicker, Alman Birinci Ligi Bundesliga'da top koşturan 286 futbolcu arasında yaptığı anketin sonucunda Türk milli takımında oynayan Nuri Şahin ilk yarının en iyi futbolcusu seçildi. Başarılı futbolcu oyların yüzde 32,6'sını aldı. Türk milli futbolcu Nuri Şahin, Kicker dergisinde, "Bu sonucu yaptığım çalışmalara verilen değer ve çalışmalarımın tasdik edilmesi olarak görüyorum. Kendilerine karşı oynadığım ve durumu en iyi değerlendirebilecek olan meslektaşlarım tarafından seçilmem büyük bir onur'' dedi. Derginin, "bu yıl şampiyon kim olur?" sorusunun yanıtı ise açık farkla Nuri Şahin'in formasını giydiği Borussia Dortmund seçildi. Ankete katılan futbolcular, ligde 43 puanla en yakın takipçileri Mainz ve Leverkusen'in 10 puan önünde yer alan sarı-siyahlı takımın bu üstünlüğünü sezon sonuna kadar koruyacağı görüşünde birleşti.

Alman 2'nci kanalı ZDF de Nuri Şahin ile ilgili özel bir bölüm hazırlayarak "Spor Stüdyosu" programına konuk etti. Almanya'nın Lüdenscheid kentinde dünyaya gelen Güney Vestfalya'daki Meinerzhagen kentinde büyüyen ve yerel RSV Meinerzhagen takımında oynamaya başlayan Nuri Şahin'in kısa sürede farkını fark ettirerek, 2001 yılında Borussia Dortmund'a geçtiği belirtildi. Nuri Şahin özel zevkleri arasında golf oynamak bulunduğunu belirtirken, Almanya'nın kalesine Türk forması ile gol attığı hatırlatıldı.

Her geçen sezon daha da iyi olmak için çaba harcadığını anlatan Nuri Şahin, Türk Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Guus Hiddink için "Hiddink dünya standartlarında bir adam" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz