Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya'da eşcinsel futbolcunun korkusu

Bundesliga'da forma giyen eşcinsel bir futbolcu gündemi sarsacak açıklamalarda bulunurken kendini güvende hissetmek isetdiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

tr.eurosport.com'un haberine göre; Bundesliga’da forma giyen eşcinsel futbolcu, Fluter dergisine açıklamalarda bulundu. İsmini vermek isteyen futbolcu, ülkede pek çok eşcinsel oyuncunun forma giydiğini ancak hiçbirinin isimlerini açıklamak istemediğini söyledi.

Böyle yaşamanın oldukça zor olduğunu belirten futbolcu, “Ben Bundesliga’da oynama rüyamın gerçeğe dönüşmesi için çok fazla bedel ödedim. Her gün aktör olmalıyım. Diğer sektörlerdeki ünlülerin aksine futbolcuların takip etmesi gereken, olması gereken bir futbolcu tipi vardır. Ve eşcinseller o tipe ve formüle uymazlar. Eğer cinsel kimliğimi açıklarsam kendimi güvende hissedemem. Hiç tanışmadık ama Bundesliga’da başka eşcinsel oyuncuların da olduğunu biliyorum. Kimseden yardım beklemiyorum ama kendimi güvende hissetmek istiyorum” dedi.

Bu açıklamaların ardından Almanya Başbakanı, “Böyle şeylerden korkanlara tek bir mesajım var: Korkmayın” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler