Almanya'da cami ve sığınmacı yurduna saldırı

BERLİN (AA)
20.09.2015 - 09:45 | Son Güncelleme: 20.09.2015 - 09:45

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Mögglingen kentinde bir cami ile Riedlingen'de bir sığınmacı yurduna saldırıda bulunulduğu bildirildi.

Möglingen kentinde İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı'na (IGMG) bağlı Gülistan Cami Derneği Kadın Kolları Başkanı Neşe Yılmaz yaptığı açıklamada, saldırganların caminin duvarlarına gamalı haç çizdiğini ve 2 yere "Raus" (dışarı) ifadesini yazdığını belirtti.

Almanyada cami ve sığınmacı yurduna saldırı

Kamera kayıtlarına göre 2 kişi tarafından saat 03.00'te olayın gerçekleştirildiğini ve sabah namazına gelenlerin bu sembolleri fark ettiğini söyleyen Yılmaz, söz konusu kayıtların polisin elinde olduğuna işaret etti.

Almanyada cami ve sığınmacı yurduna saldırı

Öte yanan Ulm polisi tarafından yapılan açıklamada, Riedlingen kentinde 47 sığınmacının kaldığı yurdun duvarlarına ırkçı semboller çizilip yazılar yazıldığı, yurdun yanındaki iki çöp konteynerinin de ateşe verildiği bildirildi.

Açıklamada, olay yerine saat 02.15'te gelen itfaiye ekiplerinin konteynerlerdeki yangını söndürdüğü, yurtta bulunan sığınmacılar için bir tehlikenin oluşmadığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Etiketler: almanya , cami , Saldırı


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı