« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya'da ayın futbolcusu Halil Altıntop

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Kaiserslautern'de oynayan milli futbolcu Halil Altıntop, spor dergisi Kicker'in okuyucuları tarafından ayın futbolcusu seçildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FC Bayern Münihli futbolcu Roy Makaay ve Werder Bremenli Ivan Klasnic ile yarışan Halil, Kicker okuyucularının yüzde 41,19'unun oyunu alırken, Makaay yüzde 39,76, Klasnic de yüzde 19,05 oranında oy aldı.

Halil, dergiye verdiği röportajında, FC Kaiserslautern'den ayrılıp ayrılmayacağı kararını sezonun ilk yarısından sonra vereceğini belirterek, “Şu an Kaiserslautern'de kalma şansım yüzde 50. Milli takımda da önemli goller atmam durumunda Kaiserslautern'in ilk konuşacağım kulüp olduğunu Başkan Jaeggi biliyor. Kaiserslautern ile sözleşmemi uzatmak isterim, ancak kulübün hedeflerinin ne olduğunu, ne yapmak istediğini bilmek isterim” dedi.

Halil, her şeyden önce kendisini Bundesliga'da ispatlamak istediğini, daha sonra İtalya, İspanya ve İngiltere gibi ülkelere gidebileceğini kaydetti.

Türk milli takımının durumuna da değinen Halil, “Gurubumuzda ikinci olmak için Danimarka'yı yenmemiz gerekir. Disiplinli oynarsak bunu başarırız. İlk karşılaşmada iki puanı kaçırdık” şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in Hakan Şükür ile Alpay gibi tecrübeli oyuncuları takıma geri çağırdığını hatırlatan Halil, “Bunu çok iyi anlıyorum. Zaman, deneme zamanı değil” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz