Almanya yangınlara uyandı

Ali VARLI / BERLİN
20.10.2015 - 11:07 | Son Güncelleme:

Almanya'da dün gece yarısı çıkan yangınlar can aldı.

Pforzheim ve Gudensberg'deki yangınlarda dört kişi hayatını kaybetti. 16 kişi de yaralandı.

Yetkililer iki kentte çıkan yangının sebebini araştırırken, yapılan ilk açıklamalarda dışarıdan müdahale sonucu yangınların çıktığına yönelik bir ip ucunun henüz olmadığını açıkladı.

Almanya'nın Pforzheim kentinde çıkan yangında dört kişi hayatını kaybetti. İkisi ağır dört kişi de yaralandı.

Yapılan ilk incelemede ölenlerin kimliği belirlenemezken, itfaiye çalışanları ölenler arasında çocukların bulunmadığını duyurdu.

Pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısı bir binanın çatısında yangın çıktığı yönünde ihbar aldıklarını açıklayan Pforzheim polis yetkilileri, ölen dört kişinin çatıda yaşadığını tahmin ediyor. Ağır yaralı olan iki kişiden birinin çatıdan atlama sonucu yaralandığı da açıklandı.

Polisten yapılan açıklamada “Daha soruşturmanın başındayız. Ama yabancı düşmanlığı motifli olduğuna yönelik bir ip ucu elimizde yok. Ölenler kimliği henüz tespit edilmedi. Ancak ilk belirlemelere göre yaşamını yitirenler arasında çocuklar bulunmuyor” denildi.  

Almanyada yangınAlmanya'da yangın
Almanya'nın Gudensberg kasabasında bir apartmanda çıkan yangın sonucu 5'i ağır 12 kişi yaralandı. Yabancıların kaldığı binada kundaklama ihtimalinin araştırıldığı bildirildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı