Almanya "Teröre hayır" diyecek

BERLİN (AA)
10.09.2015 - 12:27 | Son Güncelleme:

Almanya'daki sivil toplum örgütleri, Hakkari, Iğdır ve Tunceli'de düzenlenen terör saldırılarını, başkent Berlin, Frankfurt ve Mannheim'da düzenlenecek gösterilerle protesto edecek.

Berlin Türk Cemaati (TGB) ve Alperenler Ocağı tarafından organize edilen başkentteki "Teröre karşı el ele" etkinliğinde Türkiye'de düzenlenen terör saldırıları kınanacak.

TGB Başkanı Bekir Yılmaz, yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan vatandaşlar olarak Türkiye'deki terör saldırılarına duyarsız kalamayacaklarını belirterek böyle bir etkinlik düzenlemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Almanya Teröre hayır diyecek

Yurt dışında yaşayan Türk toplumu olarak Türkiye ile bir ve beraber olduklarının mesajını vermeyi amaçladıklarını vurgulayan Yılmaz, Türkiye'ye destek vermek için bir araya geleceklerini ifade etti.

Fransa'da karikatür dergisine düzenlenen saldırıya anımsatan Yılmaz, "Fransa'daki terör eylemi sonrası ayağa kalkan Avrupa'nın Türkiye'de yaşananlar için bir şey yapmaması esef verici. Alman hükümetinden açıklama gelmemesi de üzücü" dedi.

Almanya Teröre hayır diyecek

Mannheim kentinde ise 15 derneğin bir araya gelerek düzenlediği eylemde, göstericiler kentteki Marktplatz meydanında toplanacak.

Almanya Teröre hayır diyecek
Frankfurt kentindeki gösteri ise bugün Hauptbahnhof önünde yapılacak.

Almanya Teröre hayır diyecek

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı