Almanya şüpheli radikal dinci Türk kadını arıyor

Hürriyet Haber
14 Ocak 2015 - 12:17Son Güncelleme : 14 Ocak 2015 - 15:35

Almanya’nın 11 milyon nüfuslu Baden Württemberg Eyaleti’nin Mannheim kentinde yaşayan, ismi gizli tutulan 26 yaşındaki Türk kadının 2014 yılında Suriye’ye gittikten sonra izini kaybettirdiği öğrenildi.

Karlsruhe Savcılığı tarafından salı günü yapılan basın açıklamasında Türk kadının aynı yaşta bir Kosovalı erkekle evli olduğu, erkeğin de izini kaybettirdiği bildirildi. Büyük ihtimalle kayıplara karışan çiftin IŞİD terör örgütü yanlısı olduğu araştırmanın çok yönlü sürdüğü açıklandı.

Eyalet Polis Teşkilatı herhangi bir terör saldırısı ihbarının henüz bulunmadığını ve gereken önlemlerin alındığını söyledi.

"İNANAMIYORUM"
Mannheim kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Sultan Selim Camisi başkanı Bilal Dönmez, "Mannheim kentinde ilk defa terör yanlısı bir Müslüman duyuyorum nasıl olur inanamıyorum" diye konuştu.

Eyalet İçişleri Bakanı Reinhold Gall eyalet sınırları içinde 30 radikal İslamcının savaşmak için Suriye ve Irak’a gittiğini, eyalette 120 şiddet, terör yanlısı Müslümanın bulunduğunu açıkladı.

CAMİLERE YAKIN TAKİP
Eyalet Polis Teşkilatı eyalette 550 Selefinin yaşadığını çoğu camilerin yakından takibe alındığı, çalışmaların izlendiğini duyurdu. Yakın takibe alınan camiler arasında Pforzheim Camisi bulunuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı