Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya Savunma Bakanı'ndan Türkiye'ye 'PKK' eleştirisi

  Celal ÖZCAN / BERLİN
  26 Temmuz 2015 - 12:06Son Güncelleme : 26 Temmuz 2015 - 12:10

  Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Türkiye'nin IŞİD'e karşı başlattığı hava harekâtına destek çıkarken, operasyonlar kapsamında PKK hedeflerinin de vurulmasını eleştirdi.

  Türkiye'nin terör örgütü IŞİD'e karşı başlattığı harekât Almanya'da destek görürken, PKK'ya karşı operasyonlar kabul görmedi. Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, “Bild am Sonntag” gazetesine verdiği demeçte, IŞİD harekâtına desteğini yineledi ancak PKK operasyonlarını eleştirdi.

  Von der Leyen, “Türkiye'nin IŞİD'e karşı kendini savunma hakkı ne kadar doğruysa, PKK'yla başlattığı barış yolu da o kadar önemli” dedi. Almanya terör örgütü IŞİD'e karşı Irak'ta peşmergelere silah desteği veriyor. Alman Savunma Bakanı Von der Leyen, “Bizim Irak'taki öncelikli işimiz, farklı etnik grupları IŞİD'e karşı mücadelede birleştirmek” diye konuştu.

  Almanya Savunma Bakanından Türkiyeye PKK eleştirisi OPERASYONDA 3. DALGA

  İLK AÇIKLAMALARI MUHALEFETİN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİ
  Almanya Savunma Bakanı Von der Leyen, geçtiğimiz günlerde, Türkiye'nin IŞİD'e karşı başlattığı operasyona destek vermişti. Ancak operasyonda "Kürtlerin de hedef alındığına" dikkat çeken muhalefet partilerinin temsilcileri Von der Leyen'i eleştirmişti.

  Almanya Savunma Bakanından Türkiyeye PKK eleştirisi ALMAN SAVUNMA BAKANI'NDAN TÜRKİYE'YE 'OPERASYON' DESTEĞİ


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı